SSS

 1. Proticaret Neden Ücretsiz ?
  E-Ticaret sektörünün gelişmesi ve e-ticaret yazılımlarının standartlarının oluşumuna katkıda bulunmak için.
 2. Güncellemelerden Ücret Alınacak mı ?
  Hayır. Hiçbir güncellemeden ücret alınmayacaktır.
 3. Bu Projenin Gelir Kaynağı Ne Olacak ?

  -Özel Yazılım Geliştirme
  -Kurumsal Destek
  -Eklentiler (Tekstil Modülü,Muhasebe Entegrasyonu vs.)
  -Özel XML Entegrasyonları

 4. Sistem Gereksinimleri Nelerdir ?
  Sistem gereksinimlerini ve kurulum ile ilgili yönergelere, aşağıdaki bağlantıyı kullanarak ulaşabilirsiniz.

  http://www.proticaret.org/eticaret-dokumantasyon.aspx

 5. Proticaret Açık Kaynak Kodlumudur ?
  Proticaret e-ticaret yazılımı açık kaynak kodlu değildir.
  Yazılımı Dizayn Etmek / Kişiselleştirmek için olan tüm kısımlar Açık,
  Yazılımın çekirdek kısmı Kapalı olarak dağıtılmaktadır.
 6. Yazılıma Eklenti Yazabilirmiyim ?
  Evet, Yazabilirsiniz.

  Örnek Olarak Modül Geliştirme Videolarımız için Tıklayınız.

 7. Yazılımı İndirip Müşterime Kurabilirmiyim ?
  Evet, Yazılımı ücretli yada ücretsiz kurup,dağıtabilirsiniz.
  Ancak teknik sorumluluğun sizde olduğunu unutmayın.
 8. Yazılımı Dağıtabilirmiyim ?
  Yazılımın Web sitenizden dağıtımına müsaade edilememektedir.( indirme dosyalarının sunucunuzda bulunmasına ) Ancak web sitemize link vererek dağıtabilirsiniz.
 9. Banka sanal pos bilgileri sisteme girdim ancak ödeme sayfasında hata verdi.Banka yetkilileri işlemeri hangi adresi post ettiğimi sordular.Bu adresi nereden bulabilirim ?
  Bankanız ile almış olduğunuz hata log kayıtlarını E-Ticaret Yönetimi > Sipariş Yönetimi > Alınan Ödemeler Bölümünden Görüntüleyebilirsiniz.

  Bankaya Post Edilen Adresleri Görmek İçin ;
  Database’den Banks Tablosunun BankGetWayAddress , Bank3dGetWayAddress Alanlarından Görüntüleyebilirsiniz

 10. Tedarikçimin Xml’deki Ürünlerini Proticarete Nasıl Entegre Edilir?
 11. Tedarik firmanızın xml yapısını proticaret entegre etmek için aşağıdaki teknik yapıyı iyi anlamanız gerekmektedir.
 12. Xml Nedir ?
  Xml (eXtensible Markup Language – genişletilebilir işaretleme dili), Farklı platformlar arasında kolayca bilgi taşınmasına izin veren, veri kümelerini kendi özelleştirilmiş kurallarımızla oluşturmamızı sağlayan önemli standartlardan oluşan veri dosyasıdır.(Örneğin : Tedarikçi Firmanızın İletmiş Olduğu , Ürünler , Kategori , Stok , Fiyat Xmlidir.)
 13. Xslt Nedir ?

  XSLT (eXtensible Stylesheet Language Transformation) , Var olan bir xml yapısını farklı bir formatta xml formatına yada , Xml , Html , text , Csv (Comma Seperated Values) dönüştürmek için kullanılan bir işaretleme dilidir. Proticaretin sabit bir xml yapısı vardır ve gelen ürünlerin de bu xml formatında içeriye alımı sağlanmaktadır. mevcut yapıyı görmek için ;

  E-ticaret Yönetimi > Ürün Yönetimi > Xml Entegrasyonları > Xml Ürün Export bölümünden Ürün listesi oluştur butonuna tıklayarak proticaret xml yapısın’a ulaşabilirsiniz. Xslt dosyasının çıkaracağı xml formatı proticaret xml formatında göre olmalıdır.  Xslt dosyasını sitenizin uploads/xslt/ klasörüne yükledikden sonra  E-Ticaret Yönetimi > Site Tanımları > Xml Tedarikçi Tanımları bölümünden Yeni Ekle butonuna tıklayarak tedarikçimizi kayıt edebiliriz. Entegrasyon Türü : local(Dosya) , Web (Online)

  local entegrasyon : Seçildiğinde xml dosya(ları) /Uploads/importfiles/ klasörüne yüklenir.ve xml dosyası seçilir örneğin; “PnK_Urunler.xml” (bu işlem tedarikçiniz online bir xml linki yok ise manuel xml dosyası güncellenen entegrasyon işlemidir.)

  Web (Online) : Tedarikçi firmanızın güncel xml ürün Verilerinin linki yazılarak Online Xml Entegrasyon İşlemidir.Online entegrasyon işleminde Entegre et butonuna tıkladığınızda ilk olarak dosya Uploads/importfiles/ klasörüne indirilir (Örneğin : Xml Tedariğinde Bulunan Firmalar ip Kısıtlaması Uygulaması Olduğu için xmlde veri olup olmadığını www.domainadi.com/uploads/importfiles/proticaret.xml yolundan görüntüleyebilirisiniz)

16 Yorumlar

 • Merhaba,

  2.0 versiyonu çok güzel olmuş ellerinize sağlık
  Üyeler hesabım dan ödemelerim bölümüne bakılamıyor.
  Ne yapmamız gerekiyor acaba.iyi çalışmalar.

 • Merhaba;
  2.01 sürümünü test etmek için bir alana yüklemek istedim. Tüm ayarları yaptım. Kurulum sihirbazı 3 adımda bir süre çalıştıktan sonra başa dönüyor. Yeniden denediğimde de veritanabına daha önce aynı isimli tablo eklendiği için hata veriyor ve program yarıda kesiliyor. Veri tabanını açtığımda tabloların oluşturulduğu ancak StoredProcedure OrdersAdd5 ‘e kadar eklendiğini sonrasının olmadığını görüyorum.

  Programı lokal sunucuya yükleyip test etmeyide beceremedim malesef.

  • Sunucunuzun ayarlari ile alakalı problem olabilir. Tüm tablolar ve gerekli alanların açılmadığı taktirde problem yaşanabilir. Sizlere önerdiğimiz hosting firmalari ile çalışır iseniz herhangi bir problem yaşamayacaksınızdır. 444host firmasının en düşük paketini alıp test edebilirsiniz.Daha sonrasında beğendiğiniz taktirde paketinizi yükselt e bilirsiniz.

   İyi Günler Dileriz

 • Merhaba,

  Facebook login eklentisiyle ilgili sorunum var. 2.01 sürümünü yükledim. FaceBookApiId ve FaceBookApiKey değerlerini girdim. Login butonuna tıkladığımda facebook giriş bilgileri ile giriş yapıyorum. Ancak ana sayfaya yönlendiriyor ve giriş bilgileri oluşturulmuyor. http://www.electro-center46.com/login.aspx

  Siteye http://www.electro-center46.com/c.html adıyla facebook örnek sayfasını yükledim ve sorunsuz şekilde login işlemi gerçekleşip kullanıcı bilgileri çekiliyor. Ancak proticareti iki kez yüklememe rağmen login işlemi gerçekleşmiyor.

 • Satın al butonları yerine siparş ver butonu koymak istiyorum. bunu nasıl gerçekleştirebilirim.

 • Mrb

  proticaret en son versiyonu kurdum. Yönetim bölüme girmek istiyorum. Sistemde yazdığım email ve şifreyi yazıyorum kabul etmiyor. başka bir şifremi var acaba.

  • Vahit bey,
   Aşağıdaki standart şifreleri değiştirdiyseniz, yönetici kullanıcımı sildim isimli makalemizi okuyarak sql den admin kullanıcının şifresine ulaşabilirsiniz.

 • Merhaba.
  2.0 versiyon dan 2.1 ve 2.2 versiyonlara yükseltmek için filezilla dan karşıya yükleme yaptım fakat site admin panelinden baktığımda 2.0 versiyon yazıyor.
  2.0 dan 2.2 versiyona yükselt çıkmıyor.
  Ne yapmam gerekir.

 • Merhabalar
  Öncelikle proticaret 2.2 sürümü için teşekkür ederiz.
  proticaret ürün videolarının eklenmesinde sorun var. Muhtemelen Sql server içerisine videolar yüklenmiyor. (Danıştığımızda sunucuya bakım yapılması istendi. Sunucu fuul trust, .net 2 seçili, sınırsız ve temiz çıktı. Sunucuya managament studio ile bağlantı kuruyorum, sıkıntı yok. ) Admin panelinden, video ekleme işleminde 10 Mb.lık bir video upload edilemiyor.
  Videoları, ftp içerisine videolar klasörüne (kodun çalıştırdığı dosyaya) attığımızda ise çalışmıyor.
  Aşağıdaki scriptlerini kontrol edebilirseniz veya proticaret.net v1.0 video embed yazılımını kontrol edebilirseniz sevinirim. Eğer yazılımda hata yoksa sorun hangi adımda olabilir?
  proticaretin yüklediği iphone örnek videosu çalışıyor.
  Hata veren örnek yüklenmiş bir video google öge denetlemesi :

  google developer tools açıklaması : event.returnValue is deprecated. Please use the standard event.preventDefault() instead.
  Failed to load resource: the server responded with a status of 404 (Not Found) http://www.plastikmakineleri.com//uploads/ProductMovies/PE%20film%20blowing%20machine.mp4

  Sorun bizdeyse lütfen yazınız, saygılarımla

 • Ayrıştırıcı Hata İletisi: Uygulama düzeyinin dışında, allowDefinition=’MachineToApplication’ olarak kaydedilen bir bölümün kullanılmasıyla ilgili bir hata. Bu hatanın nedeni IIS içinde bir uygulama olarak yapılandırılmamış sanal bir dizin olabilir.

  Kaynak Hatası:

  Satır 248:
  Satır 249:
  Satır 250:
  Satır 251:
  Satır 252:

 • Mrb.
  proticaret 3.0 başarılı bir şekilde kurdum.
  Fakat ürün ekleme yaparken yada ürünün resmini değiştirmek istediğimde aşağıdaki hata mesajını almaktayım:

  404 – File or directory not found.
  The resource you are looking for might have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable.
  ne yapmam gerekiyor teşekkürler

Yorum Yap