Bilgi Bankası

ProTicaret Siteme Ürünleri XML ile Nasıl Entegre Ederim ?

ProTicaret XML  Entegrasyonu:

XML dosyanızı “Anadizin > Uploads > Xslt ” klasörünün içerisine atıyorsunuz.

Sitenize admin girişi yapıp E-Ticaret Yönetimi > Site Tanımları > Xml Tedarikçi Tanımları > Yeni ekle Butonuna bastıktan sonra tedarikçinizi tanımlıyorsunuz.

Web online radio buton check işaretini işaretleyip,  Format dosyası bölümüne xslt klasörünün içerisine attığımız dosyayı seçiyoruz. Xml dosyası Url bölümüne XML linki yapıştırıyorsunuz.  En alttaki Stok Kartı Özellikleri :  bölümünden  Resim linklerini Güncelle(Resimsiz)   ve  Resimleri Güncelle(Resimsiz)  ticklerini işaretleyip kaydet tuşuna basıyorsunuz. Bastıktan sonra entegrasyonu gerçekleştirmek için;

E-Ticaret Yönetimi > Ürün Yönetimi  >  Xml Entegrasyonları  > Xml Ürün İmport bastıktan sonra tedarikçinizi seçip entegre et tuşuna basmanız yeterli olacaktır.

Benzer Konular:

Tedarikçimin XML ‘deki Ürünlerini Proticaret ‘e Nasıl Entegre Edilir ? 

Excel Ürün Entegrasyonu Nasıl Yapılır ?

Yazar hakkında

Proticaret

27 Yorumlar

 • İyi çalışmalar, ücretsiz indexpazar entegrasyonu için söylediklerinizi aynen yaptım ama aşağıdaki hatayı alıyorum. Hatta xml dosyalarını idirip local olarak denedim ama yine aynı hatayı veriyor.

  Entegrasyonda Hata: Lütfen entegre etmeye çalıştığınız dosyayı kontrol edip tekrar deneyiniz.System.NullReferenceException: Object reference not set to an instance of an object. at cxmlimport.?()

  • Gökmen Bey,

   Sanırım 2. ve 3. resimleri çekmek istiyorsunuz. 1.09 versiyonumuzda bu şekilde yapılamamaktadır. Ancak bir sonraki versiyonumuzda geçerli olucaktır.

 • zannedersem 64bit 2008 ve 2012 serverlerde yapıyor bu hatayı çünkü 2003 32 bit serverde denedim hatasız çalışıyor. proticaret yetkililerinden bu hata ile ilgili acil çözüm bekliyoruz.
  System.NullReferenceException: Object reference not set to an instance of an object. at cxmlimport.?()

  64 bit çalışan serverlarda veya win7 win8 64 bit kurulu bir localhost’ta entegrasyon hata veriyor.

  • Hilmi Bey,

   Hata serverdan kaynaklı değildir. Bunun için 2 çözüm yolu sunabiliriz.
   1- .Net versiyonunuzun 4.0 ‘dan 2.0 ‘a almanız gerekmektedir.
   2- Tedarikçinize sunucu ip ‘nizi doğru tanımlattığınızdan emin olunuz.

 • Aynı hatayı bende almaktayım. Ve maalesef sorunu çözemedim. Bahsedildiği gibi .NET versiyonunu 2.0′ a aldırdım ancak hata hala devam ediyor. Tedarikçi ip doğrulaması yapmıyor. Bu yüzden ip ile ilgili bir sıkıntıda yok.

 • Aynı hata bendede var arkadaşlar. Okadar araştırmama rağmen çözüm bulamadım. lütfen yetkililer yardımcı olsunlar bu konuda..

 • İyi çalışmalar,
  Proticaretten siteme sorunsuz bir şekilde ürün ekleme ve var olan ürün üzerinde değişiklik yapabiliyordum. Fakat daha sonra ürün eklerken veye değiştirirken yaptığım değişikliklerden kaydet diyorum sonrasında yapmış olduklarım sıfırlanıyor veya değişiklikler siliniyor. Lütfen bu konuda yardımlarınızı rica ediyorum.

  • Gerekli dosyalarımız tam yüklenmemiş olabilir veya kurulum ile alakalı sorun olabilir , öncelikle sitemizden en son çıkan versiyonu yeniden indirip dosyalarınızı güncelleyiniz. Aksi taktirde yeniden kurulum yapmanız gerekebilir.

   İyi Bloglamalar Dilerim.

 • Merhaba Siteye yyithalattan xml aldım. söylediğiniz şekilde yapıyorum admin kullanıcı olmama rağmen xml entegrasyon sayfasına girdiğimde bu sayfaya erişiminiz yok diyor. (versiyon 2.01 kullanıyorum.) dosyayı direk xml ürün import kısmından elle entegre etmeye çalışıyorum. xsl dosyamda hata veriyor. bunu da geçtim elle excel den dosya upoad ediyorum sonra oradaki dosyadan entegrasyon yapıyorum. hata vermiyor entegrasyon başarıyla tamamlandı diyor ürünler gelmiyor. lütfen yardımcı olun.

 • indexpazar xml import hatası bendede var açıklayıcı bilgi ise hiçbiryerde yok lütfen biraz açıklayıcı bilgi verirmisiniz

 • Arkadaşlar merhaba;
  Bir firmadan xml bayiliği aldım. Eşleştirme kısmını başarı ile tamamladım. Fakat xml’den sadece 1 adet yani ilk satırdaki ürünü çekiyor. Konu hakkında bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim.
  XSL yapısı aşağıdaki gibidir.

  |

  True

  1

  TL

  TL
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  TL

  TL
  1

 • index pazar ile ilgili sıkıntı bendede var günlerdir araştırıyorum hiçbir bilgi yok çözüm yöntemini bulabilen arkadaşlar var ise paylaşırlarsa çok sevaba girer.

 • Merhaba, Siteme xml entegre ettim. Herşey güzel çalışmakta, tekstil modülünü de ekledim. Benim sorum xml de olmayan bedenler sitemde gözükmeye devam ediyor. Bunları xmle göre otomatik düzenletebilir miyiz?

  • Hakan Bey,

   XML dosyanızda renk beden gönderiyorsa, xml tanımları alanından durum envanter güncelle seçeneğini seçerek güncellemesini sağlayabilirsiniz.

   • Merhaba, cevabınız için teşekkür ederim. Dediklerinizi yapmama rağmen sorun hala devam ediyor. Xml’ de medium, large görünen bir ürün sitede small ve medium, large, xlarge gibi bedenlerde de görünüyor.

 • index pazar ve index grupla alakalı sorunu olan arkadaşlar xslt dosyası içerinde link bölümlerinde yer alan & simgesinin devamına & ekleyerek sorunu aşabilirler

  Örnek Hatalı link;
  http://www.indexpazar.com/xml/xml_request1.asp?op=k&apr=????

  Olması gereken link;

  http://www.indexpazar.com/xml/xml_request1.asp?op=k&apr=carikodunuz

  Daha detaylı ve spesifik soru ve sorunlarınız için

  http://www.xmlentegrasyonu.org adresinden ulaşabilir veya info@xmlentegrasyonu.org adresine mail ortamında iletişime geçebilirsiniz

 • sitemde hata var ayrıca xml yüklemesinde sıkıntı yaşıyorum yardımcı olurmsunuz
  (Entegrasyonda Hata: Lütfen entegre etmeye çalıştığınız dosyayı kontrol edip tekrar deneyiniz.System.NullReferenceException: Object reference not set to an instance of an Entegrasyonda Hata: Lütfen entegre etmeye çalıştığınız dosyayı kontrol edip tekrar deneyiniz.System.NullReferenceException: Object reference not set to an instance of an)

Yorum Yap