Genel

SEPETİ TERK ETME ORANLARINI NASIL DÜŞÜREBİLİRSİNİZ?

Tarafından yazılmıştır Proticaret

Sepeti terk etme oranlarını kontrol altında tutmanız siteniz için çok önemlidir. İnternet üzerinden yapılmakta olan alışverişlerin çoğu kısmında müşteriler alışveriş sırasında beğendiği ürünü sepete attıktan sonra ödeme notasına geldiği zaman alışverişten vazgeçerek beğendiği ürünleri sepetten çıkartmakta. Bu neden ile sepetten ürün çıkartmayı en aza indirgemeniz gerekmektedir. Eğer bunu sağlayabilirseniz sizin işçi daha iyi olacaktır.

 

İlk önce müşterilerin neden sepeti terk ettiklerine bakın. Eğer sepet boşaltma çoğaldı ise sitenizde ters gitmekte olan bir şeyler var demektir. Siteniz içerisinde ürünleri aldıktan sonra müşterilerin işlemlerini tamamlaması için destek vermelisiniz. Ürünler hakkında verdiğiniz bilgiler doğru olmalıdır. Ürünlerin açıklamasında çelişki olmamalıdır ki bu müşterinin aklında kuşku olmamalıdır. Bu müşterinin ürünü daha rahat almasına yardımcı olacaktır.

 

Sitenizde bulunan ürünlerin ödeme seçeneklerinde müşterilerinize alternatiflerde bulunun. Ödeme seçeneklerinin fazla olması müşterilerin alım gücünü arttırır. Örneğin havale ile yapabilecekleri ödeme alternatiflerde bulunun. Alışverişte en önemli olan şeylerden bir tanesi ürünün kargosu hakkındaki bilgileri önceden vermektir. Örneğin ürün kargosu ücretsizdir diyebilirsiniz. Eğer kargo ücreti var ise bunu ürünlerin ödeme noktasında değil önceden vermelisiniz. Ürünlerin ödeme noktasında kargo ücretini söylerseniz eğer alışverişi kötü yönde etkiler. Müşteriler netlikten hoşlanır. Son anda para ile ilgili yapılacak sürprizler müşterileri caydırmada oldukça etkili olur. Net ve çelişkisiz ürünlerin alımı çok kolaydır.

Yazar hakkında

Proticaret

Promist A.Ş ; Bilgi iletişiminin çağdaş, yüksek teknolojilerle bilişim gerçeğini otomasyona geçirecek ETicaret yazılım programlarının arge,üretim,pazarlama ve satışını gerçekleştiren ve kurumların etkin ve yetkin bir biçimde internet web portallarının kullanımlarını sağlamak için kurulmuş bir kurumdur.

Yorum Yap