Genel

Sepet Ortalamasını Arttırmak İçin Neler Yapabilirsiniz?

Sepet Ortalamasını Arttırmak İçin Neler Yapabilirsiniz?
Tarafından yazılmıştır Proticaret

Pazarlama çalışmalarınız da devamlı müşterilerinize özel kampanyalar yapın. Size asıl parayı kazandıran müşterilerdir. Bu müşterilere e-posta yoluyla ulaşıp özel çalışmalar yapabilirsiniz. Devamlı müşterilerinize değişik fırsatlar, kampanyalar veya açılış sayfası hazırlayarak ulaşabilirsiniz. Sepet ortalamasını arttırmak için başarılı yöntemler den biri fatura tutarın da yapılan indirimlerdir. %10 veya %15 gibi indirim tutarları dikkat çekicidir. Yapacağınız indirim tutarını hesaplayıp zaman limitli olarak uygulayabilirsiniz.

Diğer bir seçenek de 250 TL üzeri alışverişler de şu ürün hediye edilecektir. Bu da müşterinin o ürüne yoğunlaşmasını sağlar. Çünkü hediye edilen şey ne olursa olsun dikkatleri üstüne çekmek için yeterlidir. Bu da ortalamayı arttırmaya yardımcı olur. Ücretsiz kargo sistemi de diğer bir seçenek. Kargo ücreti ödeyerek 5 TL ye alacakları bir şeyi siz kargo ile 7 TL ye sunarsanız maliyeti daha yüksek olan kargo ücretli bir maldan önceliği olur.Sepet ortalamasını arttırmak için . Çapraz satış yöntemlerinden faydalanmak da bunlar dan bir tanesi. Mesela ayakkabı almak isteyen müşteriye çanta ve cüzdanla birlikte alacağı takdir de fiyatın daha uygun olacağın belirtmek faydalı olacaktır.  Üçünü aldığınız zaman şu kadar karınız olacak gibi avantajlı bir fiyat paket olarak almayı sağlar. Puan sistemi de ilgi çeken başka bir yoldur. Her alış verişte puan toplayarak daha sonra bunları kullanmakta etkili bir yöntemdir.

Yazar hakkında

Proticaret

Promist A.Ş ; Bilgi iletişiminin çağdaş, yüksek teknolojilerle bilişim gerçeğini otomasyona geçirecek ETicaret yazılım programlarının arge,üretim,pazarlama ve satışını gerçekleştiren ve kurumların etkin ve yetkin bir biçimde internet web portallarının kullanımlarını sağlamak için kurulmuş bir kurumdur.

Yorum Yap