İpuçları

Link İnşası Nasıl Kurulmalıdır?

Tarafından yazılmıştır Proticaret

E-ticaret sitenizin Google algoritması tarafından kabul görmesini, popüler ve başarılı bir online alışveriş sitesi olarak algılanmasını istiyorsanız; link inşaları oluştururken de dikkatli bir şekilde davranmayı unutmamanız gerekiyor. Aksi halde kalitesiz, gereksiz ve işe yaramayan link inşaları doğrultusunda sitenizin hem Google hem de müşterilerinizin gözünde değer kaybetmesine neden olabilirsiniz.

Peki; link inşası nasıl kurulmalıdır? İşte, başarılı bir link inşasının olmazsa olmazları:

Öncelikle link inşasının on page ve of page şeklinde ikiye ayrıldığını söyleyebiliriz. Birbirinden farklı olan ancak birbirini tamamlayan bu iki inşa modeli sayesinde site trafiğinizi yükseltebilmeniz mümkün.

·         On page link inşası

Site içi link inşası olarak da bilinen on page link inşası esnasında sitenizde yer alan ürün ve içerikleri birbirleriyle ilişkilendirmeniz gerekiyor. On page yani site içi link inşasında hedefiniz; ‘anahtar kelime’ doğrultusunda geliştirmek istediğiniz sayfaya ve içeriğe link vermek şeklinde olmalı! Örneğin; ayakkabı modelleri şeklinde bir link inşası oluşturmak istiyorsanız; sitenizin blog kısmında bol bol ayakkabı modelleri anahtar kelimeli içeriklere yer verebilir ardından da bu içeriklerde ayakkabı modellerinin bulunduğu kategoriye link çıkışı gerçekleştirebilirsiniz.

·         Of page link inşası

Link inşasının ikinci ayağı olan of page link inşası; başka sitelerden sitenize doğru yönlendirilen link çıkışlarını ifade ediyor. Haber sitesi, blog sitesi, diğer e-ticaret sitelerine verebileceğiniz bu linkler sayesinde sitenizin google de ön plana çıkmasını ve istediğiniz yere gelmesini sağlayabilirsiniz.

Örneğin; sitenizdeki bir ürünü ya da ürünleri kapsayan bir tanıtım yazısını ziyaretçi trafiği yüksek bir haber sitesinde paylaşabilirsiniz. Link inşasının oldukça önemli ve işe yarayan bir seo çalışması olduğunun altını çizerek; yazımızı sonlandırmak istiyoruz.

Yazar hakkında

Proticaret

Promist A.Ş ; Bilgi iletişiminin çağdaş, yüksek teknolojilerle bilişim gerçeğini otomasyona geçirecek ETicaret yazılım programlarının arge,üretim,pazarlama ve satışını gerçekleştiren ve kurumların etkin ve yetkin bir biçimde internet web portallarının kullanımlarını sağlamak için kurulmuş bir kurumdur.

8 Yorumlar

Yorum Yap