E-Ticaret Haberleri

İyi Uygulanan İnbound Pazarlama Stratejisinin Avantajları

Tarafından yazılmıştır Proticaret

Gelen pazarlama stratejisi artan trafik ve olası satışlar da dahil olmak üzere, olgunlaşan pazarlama stratejisinin temel avantajlarından bazılarını muhtemelen biliyorsunuzdur. Ancak, içerik oluşturmaya ve üretim kampanyalarına öncülük ettiğinizde başka ne bekleyebilirsiniz?

Dijital pazarlamanın sıcak olduğu bir sır değildir. Son zamanlarda yapılan araştırmalar, şirketlerin % 60’ının pazarlamacılığın % 73’ünü de içeren bir şekilde pazarlama yaptığını gösteriyor. Muhtemelen de, soğuk arama ve doğrudan e-posta gibi saldırgan biçimlerdeki giden pazarlamanın büyük oranda etkisiz ve pahalı olduğunu biliyoruz. Bazı ikna edici  ya da doğruluğa ihtiyaç duymanız durumunda, gelecekte geleceğe yönelik bir pazarlama stratejisinin neden veri kaynaklı sebepleri vardır:

 

Daha Fazla İçerik = Daha Fazla Müşteri

Her gün blog yazan şirketlerin % 82’si içerik yoluyla bir müşteri kazandı. Aslında, veriler, blogunuzu ne kadar sıklıkla ziyaret ettiğinizi gösteriyorsa, bir dijital kanal aracılığıyla bir müşteri edinme şansınızı da o kadar iyi gösteriyor.

Daha ucuz

Pazarlamacılar, SEO’nun ve e-postanın yeni iş almak için inanılmaz derecede düşük maliyetli yol olduğunu bildiriyor. Direkt posta ve ticaret fuarları, pazarlamacılar nesli yönetmek için geldiğinde “ortalamanın üstünde” bir maliyet taşıdıklarını bildirerek, sonuç vermediğini belirtiyorlar.

 İnsanlar Blogları Seviyor

10 kişiden 8’inin kendini blog okuyucuları olarak tanımladığını biliyor muydunuz? Çevrimiçi içeriğin okunması, artık ilk uygulayıcıların kalabalığı için niş bir etkinlik değil. Bloglar, ürün araştırması gerçekleştirmenin ana yoluydu.

Yazar hakkında

Proticaret

Promist A.Ş ; Bilgi iletişiminin çağdaş, yüksek teknolojilerle bilişim gerçeğini otomasyona geçirecek ETicaret yazılım programlarının arge,üretim,pazarlama ve satışını gerçekleştiren ve kurumların etkin ve yetkin bir biçimde internet web portallarının kullanımlarını sağlamak için kurulmuş bir kurumdur.

Yorum Yap