Bilgi Bankası

ProTicaret İçerik Yönetimi – Sayfa Yönetimi (HTML Modül Örneği)

Yeni bir sayfa oluşturup ismini Hakkımızda yapmanız, sayfayı kaydetmeden Modül Tipi kısmından HTML Modülü (metin editörünü) eklemeniz gerekecektir. Adım adım takip ederseniz çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Adım 1- Sayfa Oluşturma

 İçerik Yönetimi > Sayfa Yönetimi > Sayfa Tanımları kısmına gelin ve Yeni Sayfa Ekle butonuna tıklayın.

Adım 2-Sayfa Düzenleme ve Modül Ekleme

 ProTicaret’in gelişmiş içerik yönetimi sayesinde sayfalarınıza istediğiniz kadar modül ekleyebilirsiniz. Sayfanızın ismini, seo tanımlamalarını, güvenlik ayarlarını ya da sayfanıza tıklandığı zaman bir başka sayfaya yönlendirme işlemini yapabilirsiniz.

Örnek olarak resimde de görüldüğü gibi bilgileri girebilirsiniz.

Sayfa Adı: Hakkımızda
Sayfa Yönlendir: Eğer bir başka sayfaya yönlendirecekseniz bu seçeneği işaretleyip, URL adresini yazmalısınız.
Sayfa İçerir: Bir üst başlık/menü şeklinde görünür ve içeriğinde bir şey görünmez.

Modül Ekle

Modül Tipi: Sisteminizde var olan modüllerden seçim yapabilirsiniz. ProTicaret’i ilk kurduğunuzda kendisi bir çok modül ile beraber gelir. Örnek olarak içeriğine Hakkımızda ya da resim ya da şekilli metinler ekleyebileceğiniz çok kullanışlı HTML Modülü (Metin Editörü) ‘nü kullanabilirsiniz.
Modül Adı: Modül Adı, ekleyeceğiniz modül için akılda kalıcı bir ad içermeli.
Üst Başlık Göster – Alt Başlık Göster: Ziyaretçilerinize ya da üyelerinize sayfanızdaki bu modülün çerçevelerini göstermek istemiyorsanız bu işaretleri seçmemelisiniz. (Not: Eğer yönetici girişi yapılmışsa mutlaka görünecektir)
Hedef Panel: Sayfanız otomatik olarak SAĞ – ORTA – SOL bölümlerden oluşur. ProTicaret’te modüllerinizi ORTA ANA PANEL’de 9 kısımda gösterebilirsiniz.

Gerekli ayarları yaptıktan sonra Değişiklikleri Kaydet butonuna tıklayın.

Not1: ProTicaret yazılımı kendi içinde bir önbelleğe sahiptir. Bunun için bazı değişikliklerinizi birkaç defa kaydetmeniz gerekebilir.

Not2: Kopyala/Klonla butonu ile var olan bu sayfayı tüm özellikleri ile aynı şekilde kopyalayıp yeni bir sayfa ekleyebilirsiniz. Yalnızca sayfanın isminin sonuna “– Kopya”  ifadesi eklenecektir.

Adım 3- Sayfayı Görüntüleme

ProTicaret’te oluşturduğunuz her tekil sayfa (eğer bir üst sayfanın altında değilse) aşağıdaki şekilde ulaşabilirsiniz.

Genel Görünüm: http://www.[alanadınız].com/icerik/[sayfa-ismi].aspx
 Örnek: http://www.[alanadınız].com/icerik/hakkimizda.aspx

Eğer oluşturduğunuz tekil sayfayı, bir üst sayfanın altına koyduysanız da aşağıdaki şekilde olacaktır (ve öylece devam edecektir)

Genel Görünüm: http://www.[alanadınız].com/icerik/[bir-üst-sayfa-ismi]/[sayfa-ismi].aspx
Örnek: http://www.[alanadınız].com/icerik/sayfalarimiz/biraltsayfalarimiz/hakkimizda.aspx

Linkleri yazarak değil de direk ulaşmak isterseniz, Ana sayfanıza gelerek üstteki Ana Menüyü kullanabilirsiniz.

Adım 4- Sayfa İçeriğini Düzenleme

ProTicaret’te bazı modüller haricindeki diğer modüller düzenlenebilir özelliğe sahiptir. Örnekte de yaptığımız üzere bir HTML modülü düzenlenebilir içeriğine veri girebilirsiniz.

İçeriği kendinize özgü değiştirip Kaydet butonuna basınız.

Kategori Seçiminde Gösterme: HTML Modülünün genel özelliklerindendir. Sadece Ana sayfanızda görünmesini istediğiniz HTML modülleri (Örneğin bir banner eklediniz ve sadece ana sayfada görünmesini istiyorsanız) bu kutuyu işaretleyip Kaydet butonuna tıklamanız yeterlidir.

İçeriği bir Word Programı ya da HTML Sayfa Oluşturma Araçları gibi kullanabilirsiniz.

İyi çalışmalar dileriz.

 

 

Yazar hakkında

Proticaret

115 Yorumlar

 • Merhabalar;

  Öncelikle böylesine profesyonel bir sistemi ücretsiz dağıtmanız bu sektördeki gücünüzü göstermektedir. Teşekkürler.

  Ben profesyonel bir tema geliştiricisiyim daha önce hiç .net çatısı altında bir tasarım entegresi yapmadım bu yüzden sıkıntı çektiğim bazı noktalar var.

  1- Admin kullanıcısı ile login olduğumda sayfanın sol üst köşesinde turuncu butonlarda tekrar anasayfa iletişim vs çıkmaktadır bunu tamamen nasıl kaldırabilirim. ve en üstündede banner düzenle bölümü ne işe yaramaktadır ? çünkü banner düzenleme ile birşeyler yaptıgımda default temada direk headerin üstüne basıyor düzenlediği şeyi. Bu yüzden bunuda nasıl kaldırabilirim. Birde ben sayfadaki footer düzenle slide düzenle gibi bölümleri kaldırıp, Bunları sadece admin panele ekleyip panelden deişiklik yapılmasını istiyorum. Slide Sayfası olarak admin panele ekledim fakat doğru idyi bulamadım düzenleme için. yani;

  AddListItem(“id1”, “id12”, “Şehir Tanımları”, url & “MnuID=12”, False, True)

  266 Slide editörüne girdiğimde görünen id. fakat olusturulan her slidenin id si için bu kodu nasıl yapmalıyım.
  ve admin ile login olunca sayfa üzerinde gelen bütün düzenleme etkinliklerini nasıl kaldırabilirim.
  Teşekkür ederim.

  • Sayfaların üst kısımdaki seçeneklerini kaldırmak için header.aspx dosyasını düzenleyebilirsiniz.
   Sayfanın üst kısmındaki Banner Düzenle , Banner Eklemeniz için yardımcı olur . Gelen HTML sayfasında resim ekleyebilir, yazı ekleyebilirsiniz.

 • En üstteki turuncu menüyü kaldırmak için yönetim panelinden;
  E-ticaret Yönetimi / Genel Ayarlar / Ana Menüyü Göster kutucuğunu kaldırmanız yeterli olacaktır. (Sanırım bu son versiyon’da eklendi)

  Teşekkürler Proticaret.org

 • Şuanda test işlemleri gerçekleştiriyorum yanlız menülerde Sağ Orta Ana PANEL veya SOL orta ANA PANEL YOK. buralara modül ekliyemiyoruz bunudamı ücretli yaptınız?

 • Şuanda test işlemleri gerçekleştiriyorum yanlız menülerde SAYFA Sağ Orta PANEL veya SAYFA SOL orta PANEL YOK. buralara modül ekliyemiyoruz bunudamı ücretli yaptınız?

 • Sayfa Orta Sol Panel Sayfa Orta SAĞ Panel.

  Bunlara ekleme yapamıyorum mesela döviz indeksini orda gösteremiyorum.Budamı ücretli.

 • Merhaba,
  Öncelikle bu güzel ve genel anlamda kullanışlı sistemi hazırlayıp ücretsiz hizmete açtığınız için teşekkürler.

  Benim sormak istediğim oluşturduğum yeni sayfaları üye girişi yapmayan kullanıcıların nasıl göreceği.
  Yeni sayfayı oluşturuyorum üst tarafta çıka turuncu alana ekleniyor ancak üye girişi yapmadan sayfayı ziyaret edersem herhangi bir yerden ulaşamıyorum.

  Örneğin Hakkımızda sayfasına ulaşmak için neden üye girişi yapma zorunluluğu var ?

  İyi çalışmalar.

  • Yavuz Bey,

   Turuncu menüyü sabitleyebilirsiniz yönetim panelinden;
   E-ticaret Yönetimi / Genel Ayarlar / Ana Menüyü Göster kutucuğunu işaretlemeniz gerekmektedir.

 • Merhaba,
  Ben sisteme yeni bi sayfa ekledim ve içini düzenledim. Ama bu sayfayı üst tarafta bulunan anasayfa, üye girişi, üye ol menusunun yanında yazıp buradan tıklanınca oluşturduğum sayfayı açmasını istiyorum ama bir türlü başaramadım. bana da yardımcı olursanız çok sevirim.. 🙂

  • Burak Bey,

   HTML & CSS bilginiz var ise, oluşturduğunuz sayfanın linkini turuncu menüde tıklayıp , öğrenebilirsiniz. Daha sonra httpdocs/themes/kullandığınıztema/header.ascx dosyasını düzenleyerek , Üye Girişi yazısının yanına ekleyebilir ve link verebilirsiniz.

 • Merhaba
  Yenı Sayfa Ekledıgım Zaman o Sayfaya modül eklemek istersen modülün Sayfadakı yerını “Sayfa Orta Sol Panel”Olarak Seçemıyorum bu seçenek yok acaba neden.
  (Ana Sayfada kargo,Canlı Destek,Kategorilerin Oldugu Yere Eklemek İstiyorum)

  İyi çalısmalar

 • Merhaba

  ana Sayfada “Arkadaşını Davet Et” “Ücretsiz Kargo” Modüllerının oldugu yere Haber Bultemı Abonelıgı Modulunu Nasıl Ekleyebılırız.?

  Modül Eklerken
  Hedef Panel : Kısmında “Sayfa Orta Sol Panel” Yok Onun Icın Aynı Kısma Ekleyemıyorum.

 • Merhaba.
  Proticaret “İçerik Yönetimi” “Sayfa Yönetimi” Bölümünden yalnışıkla “Ana Sayfa” başlığını sildim.Sitede ana sayfada hiç birşey gözükmüyor.Şuan ne yapmam gerekiyor.Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

  • İçerik Yönetimi > Sayfa Yönetimi > Sayfa Tanımları ekranında en üstte hangi sayfa varsa, açılışta o sayfası anasayfa olarak görür. Sizde isterseniz, yeniden bir anasayfa isminde sayfa oluşturup , modulleri tekrardan ekleyebilirsiniz.

 • Selamlar,

  Siteye anlattığınız şekilde kargo bannerı ekleyince aşağıdaki hatayı alıyorum, nedeni ne olabilir? teşekkürler.

  There is no build provider registered for the extension ‘.png’. You can register one in the section in machine.config or web.config. Make sure is has a BuildProviderAppliesToAttribute attribute which includes the value ‘Web’ or ‘All’.

 • merhabalar sisteminizi yeni kurdum fakat bir sorunum var sol üst köşedeki tüm kategoriler butonunda aşağı açılan linkler sildiğim linkler düzelticek yer bulamadım

 • merhabalar. Fiyat göstermeden sadece ürün tanıtım sitesi gibi kullanma şansım varmı acaba? sepet özelliklerini deaktif ederek.

 • ürün fiyatlarini sadece üyeler görmesini istiyorum ama şu şekilde oluyor müşterim olanlar görüyor ama çıkınca siteden ürünleride görüyor ama fiyat haneside 0 olara kgözüküyor bu sıfırdeğilde ziyaretçilere hiç göstermeme sansımız varmı?

 • mrh;
  ben sıteyı yeni aldığımızda müşteri yanlış yönlendrmemek ıcın kredikartı taksit ve kargo bannerlerini sildim.
  sizin demo mağazanızdaki gibi anasayfada kargo ve kredi kartına taksit bannerlerini düzenlemek için neyapmalıyım?nerden yapabılırım? sayfa yönetiminden yapmam mümkünmü? yardım edersenız sevinirim.

 • Merhaba,
  Öncelikle güzel yazılımınız ve emeğiniz için teşekkür etmek isterim.

  A-) Yeni eklemiş olduğunuz ” mesajlarım ” bölümünde ki “Sorun Seçiniz” kutucuğu boş. Buraya nasıl ekleme yapabiliriz. Ayrıca “mesaj konusu” ve “içeriği” kısımlarına bir şeyler yazıp “gönder” dediğimizde “mesaj gönderilmedi” hatası vermekte.

  B-) “Günün Menüsü(top10)” modülündeki ürünlerin slide(kayar) hale gelmesini nasıl sağlayabiliriz.

  C-) NivoSlide ve Top10 modüllerini “Üst Ana” ve “Üst Sağ panelde” bulunurken sadece “Ana Sayfada” görüntülenmesini nasıl sağlayabiliriz. Ürün arattığımızda yada bir kategoriye tıkladığımızda görünmemeleri için ne yapabiliriz.
  Orta Ana ve Orta sağ panale taşımak bir çözüm gibi görünse de, bu kez de ana sayfa vitrini daralmakta.

  D-) Sayfa tanımlarında “default olarak gelen raporlar butonu gibi bir buton oluşturup yeni oluşturduğumuz sayfaları nasıl bu butonun altına örneğin “Kullanıcı raporları” “ürün raporları” gibi sıralayabiliriz. Oluşturduğumuz her sayfa yeni bir buton olmakta ve /icerik/yenisayfa.aspx şeklinde adlandırılmakta. “İcerik” te raporlar gibi bir buton olması ve onun altında oluşacak sayfaları istersek ayrı buton; istersek icerik butonun altına gelecek şekilde yerleştirme şansımız var mı?

  Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler.

  • Merhaba,
   1- Admine mesaj gönderebilmeniz için, adminin öncelikle size göndermesi gerekmektedir.
   2- top10 modülünün java script kodlarından auto olarak seçtiğinizde dönecektir.
   3- Günün ürünü ve slider modüllerimiz ayrı birer modül olduğundan, yalnızca anasayfa da göster seçeneği görünmemektedir.
   4- İçerik Yönetimi > Sayfa Yönetimi > Sayfa Tanımları ekranından seçtiğiniz sayfaya tıklayıp , sağ ok işaretine tıklarsanız , bir üsttekinin alt kategorisi olacaktır.

   • Cevaplar için çok teşekkürler.
    1-) “Kullanıcı Yönetimi / Toplu mesaj gönder” kısmından duyuru başlıkları eklersek; kullanıcılar, admin mesaj göndermeden gönderebiliyormuş. 🙂
    3-) Slider ve Günün ürünü modüllerinin, Ana sayfadaki “DÜZENLE” seçeneğinden düzenlemek istediğimizde çıkan pencerenin sol altında “sadece ana sayfada göster” seçeneği bulunuyor.
    Bu seçeneği seçtiğimizde slider ve günün ürünü yine her sayfada çıkıyor fakat içi boş olarak. Yani yine modüller yine orada duruyor. “Sadece ana sayfada göster” kutucuğu biraz işlevsiz olmuş oluyor 🙂

    İlginiz ve cevaplarınız için çok teşekkürler.

 • Merhabalar;
  footer ve header kısmının css kısmını nasıl değiştiririz bununla ilgili bir makale bulamadım yardımcı olursanız sevinirim kolay gelsin

  • Merhabalar proticaret kullanıcımız bu konuyla alakalı link değiştirme ile alakalı dökümanımız bulunmaktadır. Gerekli css düzenlemelerini yapmak için tema/css/portal.css dosyasından düzenleyebilirsiniz.

 • Herhangi bir kategoriyi , pasif ve görünmez hale getirmemize rağmen. ana sayfadaki sol üstte bulunan “tüm kategoriler” sekmesinde halen görünmekte ve tıklandığında “Server Error in ‘/’ Application” yazan bir sayfa çıkmakta. Kategori yönetiminden pasif hale getirdiğimiz kategorilerin bu “tüm kategoriler” bölümünde görünmesini nasıl engelleyebiliriz.

 • Herhangi bir kategoriyi , pasif ve görünmez hale getirmemize rağmen. ana sayfadaki sol üstte bulunan “tüm kategoriler” sekmesinde halen görünmekte ve tıklandığında “Server Error in ‘/’ Application” yazan bir sayfa çıkmakta. Kategori yönetiminden pasif hale getirdiğimiz kategorilerin bu “tüm kategoriler” bölümünde görünmesini nasıl engelleyebiliriz.
  Güncelleme.Devamı….

  Kategoriyi silmemize rağmen halen “tüm kategoriler” bölümünde görünüyor.

  Ayrıca ürün yönetiminde üstte bulunan arama kutucuklarındaki kategori bölümünde ki kategoriler 2 kere listelenmiş olarak bulunuyor.

 • Merhaba, desteklerinizden dolayı teşekkür ederim, birkaç sorum(sorun) olacak,
  numaranlandırdığım ekran alıntısı : http://u1312.hizliresim.com/1j/8/v9rq8.jpg

  1-“En üstteki turuncu menüyü kaldırmak için yönetim panelinden;
  E-ticaret Yönetimi / Genel Ayarlar / Ana Menüyü Göster kutucuğunu kaldırmanız yeterli olacaktır.” denilmiş fakat hiçbir işe yaramadı üye girişi yapılmış şekilde girdiğinizde yine gözüküyor, nasıl kapatabiliriz ?

  2- Kategori Ürünleri (top 10) Modülü anasayfada sorunsuz çalışıyor, fakat ben sayfanın sağında ve solunda boş olan kısımlara yerleştirmek istiyorum ama modülü İçerik Yönetimi > Sayfa Yönetimi > Sayfa Tanımları’ndan “Sayfa Sağ Panel” e eklesemde ana kısma yerleştiriyor, bunu nasıl yapabilirim ?(ekran alıntısında 2 numaralı yerlere yerleştirmek istiyorum, 3 numaralı yere yerlesıyor ve yarısında kayma olusuyor)

  3- sepetimde ürün olmasına rağmen sepetim kısmında hiçbirşey olmuyor, sorun nedir ?
  ekran alıntısı : http://u1312.hizliresim.com/1j/8/v9rwc.jpg

  4- ciddi bir sorun ise ödeme ekranında * yıldız ile işaretli olan ve olmayan tüm yerler boş bırakıldığında, Ön Bilgilendirme Formu ve Mesafeli Satış Sözleşmesini Okudum, Kabul Ediyorum. kısmındaki tik’i işaretlemesede sipariş onaylanıyor, bazende satın alan kişi farketmediğinden ürünü ne kargolayabiliriyorum nede iptal edebiliyorum,
  ekran alıntıları :

  http://u1312.hizliresim.com/1j/8/v9s5s.jpg
  http://u1312.hizliresim.com/1j/8/v9s93.jpg

  5- Sarf Malzemeler, Uyumsuz Ürünler, Alternatif Ürünler kısmını kaldırmak istiyorum,

  6- Ürün Özellikleri, Alternatif Ürünler, Yorumlar kısmındaki tab lara tıklanmasına ragmen çalışmıyor..

  ekran alıntısı : http://u1312.hizliresim.com/1j/8/v9sdx.jpg

  şuanlık aklıma gelenler bunlar,

  Saygılarımla..

  • 1-) /themes/kullandığınıztema/header.ascx dosyasından smootmenu diye kısım olması gerekiyor o bölümden sildiğiniz taktirde veya gizlediğiniz admin girişi yaptığınız taktirde bile gözükmeyecektir.

   2-) Sayfa yerleşiminizle alakalı durumdur. Kategoriler modülünü bi alt panele indirip Üst ana panale Slider , üst sağ ana panelede top 10 modülünü eklerseniz o kısma direk yerleşecektir.

   3-) /themes/kullandığınıztema/header.ascx dosyasından cart divin içerisinden kodunuz silinmiş olabilir. Sitemizden yeniden indirip yeni indirdiğiniz dosya ile karşılaştırma yapınız.

   4-) Orderstep2.ascx aşamasını geçmeden ödeme aşamasına geçilememektedir. Ön bilgilendirme formu onaylanmadığı sürece sipariş verilmemektedir. Bu problem .Net versiyonunuzdan veya hostinginizden kaynaklı olabilir.

   5-)/themes/kullandığınıztema/store/product.ascx kısmından gerekli divi kapatabilirsiniz.

   6-) Söylemiş olduğum gibi bu .Net versiyonu veya hosting kaynaklı problem olabilir. Product.ascx dosyasında bir güncelleme yaptıysanızda problem yaşanabilir. En güncel versiyonumuz olan 2.01 versiyonuna yükseltme yapınız.

   İyi Bloglamalar.

   • İyi akşamlar, sabah 10 dan beri bunlar için uğraşıyorum, hızlı yanıtlamanız için teşekkürler,

    1- sorun çözüldü,

    2- dediğinizi yaptım fakat olmadı(sizin dediğiniz şekilde : http://u1312.hizliresim.com/1j/b/vcx5y.jpg)
    benim ilk msjımdada belirttiğim yerler, olmasını istediğim : http://u1312.hizliresim.com/1j/b/vcx75.jpg

    3- sitenizden indirdim şuan kullandığımla değişimini yaptım fakat olumsuz, olmadı.

    4- isimtescil.net e durum ile ilgili mail attım,

    6- tema ile ilgili değişikler var, tema yedekleyemiyorum hata veriyor, versiyon yükselttikten sonra bu sorun olurmu yoksa tema ile ilgili düzenlemelerim aynı sorunsuz devam edermi ?

    Destek için çok teşekkürler..

    • Yeniden hayırlı akşamlar, hosting sağlayıcım gerekli düzeltme işlemini yaptıktan sonra sepete eklenen ürünlerin sayısı, yorumlar vs tablar, * yıldızlı alanları ve onay kutusu boş geçme sorunları otomatikmen düzeldi,

     benim son istediğim şeyler ;

     1-Yeni eklenen ürünleri top10 modülündeki yeni ürünleri göstermek,

     2- Sitemi 2.0 dan 2.1 e yükselttiğimde anasayfaki ve kodlardaki yaptığım değişikler sıfırlanacakmı ?

     3- 1.8 / 1.9 / 2.0 versiyonlarını kullandım fakat tümümdede

     “Hata Yedek alınamadı.”

     uyarısıyla karşılaştı, bunu nasıl çözebilirim ?

     Saygılarımla..

     4- facebook uygulama oluşturup gerekli key leri girdikten sonra facebook ile bağlan dediğimde onay ekranı geliyor onay verdiğimde dahi giriş sağlayamıyorum sorun nedır ?

     5- hepsi için çok teşekkürler, siteye harici olarak nasıl modül eklerim (nasıl ekleyeceğimi tanımlayacağımı biliyorum, nerden ne diye aratarak temin ederim, zira asp- ascx – html – modül diye arattığımda hiçbirşey elde edemedim)

     Saygılarımla..

     AyhanCNR/CNRShop.Net

    • Merhabalar;

     2. probleminiz yerleşimle alakalı olabilir. demo.proticaret.org adresimizdeki yerleşimi göz önünde bulundurunuz.

     6-) themes klasörünüze full yetki vermeniz gerekiyor.

     İyi Bloglamalar Dilerim.

     • 2- evet haklısınız fakat bndeki slider ile sizdeki slider aynı değil onuda değiştirmiş oldum,

      sayenizde sitem eskisinden daha iyi ve kullanışlı hale geldi, mesela nivo slider, günü ürünü gibi modülleri nette araştırarak siteme ekleyebilirmiyim ne diye araştırma yapmam gerek ?

      6- ftpden yetki veriyorum..

      Herşey için teşekkürler, Allah razı olsun..

 • iyi günler sliderin geçiş süresini uzatmak istiyorum
  belirtilen kısımdan değişiklik yaptım ama yinede bi değişiklik olmadı yardımcı olabilir misiniz

  • Merhaba,

   Slider’ın hızını “themes/[kullandığınız tema]/js /slider.min “ dosyasından , speed ve pause değerlerini değiştirebilirsiniz.

   İyi Çalışmalar…

 • Öncelikle yaptığınız bu ücretsiz e-ticaret paketi için hepinize teşekkür ediyorum. Gurur verici .. Soruma gelince bugün kategorilere ayarlamış olduğum seo title ve açıklama bölümlerine tekrardan kontrol ettiğimde türkçe karakterlerin değiştirilmiş olduğunu gördüm . Yani ” Müşteri Bölümü “diye açmış olduğum bölümün “Müsteri Bölümü ” değişmiş olduğunu gördüm. Tekrar düzenlemek için girip değiştirdim kaydettim ama kontrol için baktığımda gene “Müsteri Bölümü” şeklinde çıktığını gördüm. Bu durum yazılımsal mıdır? Yoksa yaptığım bir değişiklikten (ki birşeyde değiştirmedim.) dolayı mıdır?

 • Merhaba, siteyi kurdum herşey çalışıyordu fakat şimdi siteye giriş yapamıyorum ne yönetici olarak nede ziyaretçi olarak. Database de kullanıcılar ve şifreleri görünüyor ama hiçbir şekilde admin panelden girilmiyor.

  • Kullanıcınız yetkilerini kaldırmış olabilirsiniz. veya bireysel üyelikten kurumsal üyeliğe almış iseniz giriş yapamayabilirsiniz. Eğer giriş yapamıyor iseniz şuanda da destek ekibimize gerekli ftp bilgilerinizi mail atarsanız arkadaşlarımız konuyla alakalı sizleri detayli bir şekilde yönlendireceklerdir.

   İyi Günler Dileriz.

 • İçerik yönetiminden yeni bir sayfa oluşturup burayı düzenleyip (kategori modülü ekleme, vitrin ürünleri ekleme vs) herhangi bir ürüne veya kategorilerdeki bir ürüne tıkladığım zaman Bad Request hatası alıyorum. örneğin sitem/yenisayfa.aspx sayfası içerindeki bir ürüne tıkladığım zaman.
  Fakat sitem/default.aspx sayfasında aynı ürüne tıkladığımızda böyle bir hata vermiyor.
  Çözüm önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

 • Merhabalar,
  öncelikle böyle bir altyapı için gerçekten teşekkür etmek istiyorum. Tebrik ediyorum.
  Benim sorum şöyle: themes/default adlı tema klasörünü kopyalayarak themes/yenitema adında bir tema oluşturmak istedim. Fakat anamenü çalışmadı. Dropdown menüler açık halde geliyor. Aldığım hata mesajı şudur:
  TypeError: $(…).smoothMenu is not a function
  $(‘ul.main_menu > li’).smoothMenu({ dockId: ‘ui_smooth_menu_containerh’ });

  Tam olarak ne yapmalıyım. İlginize teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim…

 • Merhabalar
  Sitemde ve demo proticaret sitesinde denemiş olduğum, yeni sayfa oluşturma da, oluşturmuş olduğum yeni sayfaya ürünler modülünü ekliyorum, daha sonra bu ürünlerden herhangi birine tıkladığım zaman
  Bad Request
  Your browser sent a request that this server could not understand.
  Client sent malformed Host header
  hatası alıyorum, demo proticaret de de aynı hatayı alıyorum, bunun bir çözümü varmı acaba
  teşekkür ederim

 • Merhaba öncelikle ilginiz için teşekkür ederim sorum sepete aynı ürünü iki defa eklediğimde sayı 2 veya 3,4… olması gerekirken aynı ürünü alt alta yeniymiş gibi tekrar tekrar ekliyor bunu nasıl düzeltebilirim

 • Merhaba
  Benim Bir kaç sorum olacaktı.
  1.Ürün detaylarında bazı ürünlerimizin Kargoya verilme süresi farklı olduğundan ürün detayında fiyat bilgisinin altına nasıl yazdırabilirim.
  2.Ürün kargoya verildiğinde kargo takip numarasını ve kargoya verildiği tarihi girebilirmiyim. ayrıca müşteriye otomatik mail atabilirmiyim.
  3.Sipariş aşamasında Kargo resmi tıklatarak seçtirebilirmiyim.
  İlginiz için Teşekkürler.

 • Merhaba,
  Veritabanı kullanıcı adı ve şifremi hosting panelimden değiştirdim. Bunu Proticaret sistemime de tanımlamam gerekiyor. Nasıl yapabileceğim konusunda bilgi verir misiniz?
  Teşekürler.

 • Merhaba,
  Yeni 2.2.0 güncellemesi ile ana sayfada vitrinde ki ürünlerde “Teklif İste” butonu çıkıyor. Buton, teklif istemekten ziyade ürün ekle görevi görmekte. Ayrıca bu butonu kaldırmak için bir opsiyon var mı? Koddan mı kaldırmalıyız?
  Teşekkürler

 • Ayrıca yeni üye olan bir kişi direkt ADMİN yetkilerine sahip oluyor? Çok büyük bir açık bu.

 • Merhaba,
  Yeni 2.2.0 güncellemesi ile ana sayfada vitrinde ki ürünlerde “Teklif İste” butonu çıkıyor. Buton, teklif istemekten ziyade ürün ekle görevi görmekte. Ayrıca bu butonu kaldırmak için bir opsiyon var mı? Koddan mı kaldırmalıyız?
  Teşekkürler.

  • Merhaba,

   Homeproducts.ascx dosyasından display:none yaparak görünmemesi sağlayabilirsiniz. Teklif iste butonunu aktif kullanabilmek için, teklif modülü satın almanız gerekmektedir.

   İyi Çalışmalar..

   • merhabalar. ben bir tane htmlmodule.ascx gibi bir modül oluşturdum. imports ile ASPNetPortal ı ekledim. inherits olarak da
    HtmlModule kullandım. fakat htmlmodule içeriğine her hangi bir şey eklediğimde şu hatayı alıyorum.

    konum: ASPNetPortal.HtmlModule.Page_Load(Object sender, EventArgs e) C:\MyProjects\Proticaret\Pro20\themes\default\portal\htmlmodule.ascx.vb içinde: satır 49 konum: System.EventHandler.Invoke(Object sender, EventArgs e) konum: System.Web.UI.Control.OnLoad(EventArgs e) konum: System.Web.UI.Control.LoadRecursive() konum: System.Web.UI.Control.LoadRecursive() konum: System.Web.UI.Control.LoadRecursive() konum: System.Web.UI.Control.LoadRecursive() konum: System.Web.UI.Page.ProcessRequestMain(Boolean includeStagesBeforeAsyncPoint, Boolean includeStagesAfterAsyncPoint)

    bu nedir nerede yanlış yapıyorum. teşekkür ederim.

 • Merhaba Sayın Admin ;
  Benim sorunum ürün ne olursa olsun sepete ekle dendiğinde acılan ön pencereye yani sepet penceresine ”ALIŞVERİŞE DEVAM ET ” diye ufak bir link yapmak istiyorum tıklandığında da aynen SEPETE GİT ikonuna basınca sepeti acıyorsa bende ürünlere geri dönmesini nasıl sağlarım ? Lütfen yardımcı olabilirmisiniz hangi yerlerle oynamam gerekiyor rica etsem.

 • header dosyası içerisine yatay menü konumu yapmak istiyorum ancak kategorilerin içeriğini aktaramadım.Yardımcı olursanız sevinirim…

 • Ben Header dosyasının içine linkleri yatay olarak yapa biliyorum ancak veri tabanından linkleri yatay olarak yerleştirmek istiyorum.Kısacası linkleri veri tabanından çekmek istiyorum yatay ve aşağı açılır bir şekilde.bir yerde yanlış yapıyorum ama nerde bulamadım.kategori yatay modülünü seçtiğim zaman ise istediğim yere yerleştiremiyorum.İlginiz için teşekkürler.

 • Sol tarafta kategorilerin hemen altına , top 10 kategorileri koymak istiyorum. sol tarafa bir türlü eklemedi. Kategorilerin altına neler gelebilir her ne denediysem olmadı. Günün Ürünü dışında…:(

 • Merhabalar,
  E-Bülten modülünü ( newsletter.ascx ) dosyasını footere entegre etmek istiyorum bunu nasıl yapabileceğim hakkında yardımcı olabilirmisiniz.

 • sol menüye eklediğim kategoriler modülünün rengi turuncu bunun rengini mavi yapmak istiyorum css bilgisine sahibim. hangi css dosyasıda bulamadım. yardımcı olabilirmisiniz.

 • Pro Ticaret Üzerinde Kategori Oluştum ve İçine Ürün Eklemedim Sadece Yazı Gözükmesini İstiyorum Ancak Kategori detayına Yazdığım Yazı Çıkmıyor Panelde Gözüküyor sitede Gözükmüyor ne yapabilirm

 • Merhaba,
  öncelikle verdiğiniz hizmet için çok teşekkür ederim.
  benim siteyi e-ticaret olarak değilde kent rehberi olarak kullanmak gibi bi isteğim var.
  bunun içinde fiyatların görünmemesi daha doğrusu fiyat yazılan yerlere yazıların girilebilmesi ve sepete ekle gibi butonları kaldırmak istiyorum ama bi türlü başaramadım. bunu nasıl yapabilirim?

 • 3.0 temasında altta sosyal linklerini değiştiriyorum ancak twitter yerine instagramın simgesini koymak istiyorum bunun simgeleri nerdedir acaba bulamadım.

 • Sayfanın en üst kısmındaki para birimlerini mümkünse tüm kaldırmak istiyorum, kaldırdığımda site komple hata veriyor.En azından altın kısmını ya da mümkünse tümünü nasıl kaldırırım?Altın a tıklayınca 15 tl’lik ürün 1 altın diye geçiyor maalesef.Bir de Anasayfa,hesabım kısmı yerine kategorik ürün menüsünü eldeki kategori modülüyle yatay olarak nasıl ekleriz?Yardımcı olursanız teşekkür ederim.
  Oscommerce ile çok uğraşmıştım ama emeğiniz için çok teşekkürler, sisteminiz hem çok hoş hem çok ie yaradı teşekkürler.

 • Öncelikle merhabalar.
  İçerik yönetiminde sayfa ayarları yaparken orta ana paneldeki ürünler bölümünü yanlışlıkla silmişim geri nasıl yükleyebilirim. yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler.

 • merhaba,
  öncelikle böyle bir projeyi yapmanızdan sizi kutluyorum.
  Benim bi sorunum var. Siteye panel üzerinden ürün resimi ekleme istediğimde bilgisayarda 350kb olan bir resim panelden resim ekle dediğimde ftpye 1,31mb olarak upload oluyor. Bunu bir çok resimde denedim hep aynı yüklenen dosya resmi upload edilerken resim dosyasının hem adı değişerek uzun rakam ve harflerden karışık oluşan bir dosya ismi oluyor hemde resim boyutu şişiyor. Proticaret v2,3,0 kullanıyorum. bu resim upload edilirken dosya ismini benim upload yaptığım isimle değişmeden panel üzerinden nasıl yapabilirim. ilginize şimdiden teşekkür ederim.

  • Merhaba Burak Bey 0216 344 37 17 numarasından bize ulaşırsanız sorunuzla ilgili olarak daha sağlıklı bilgi alabilirsiniz.

 • Merhaba

  Vitrin (r_homeproducts) Modülü sadece anasayfa da görünsün istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

  Anasayfada 1000px (3’lü ) görünüyor.
  Kategoriler Sayfasında Solda Kategoriler menüsü bulunduğu için 2’li olarak göstermem gerekiyor.

 • Değerli arkadaşlar web sitesinin içerikleri yönetimi konusunda biraz eksiklerim var bir kaç tane olan sitetelerime gerek temasal anlamda gerek gorsellik anlamında destek olabilecek part time arkadas arıyorum kasifcelik@gmail.com adresinden veya web sitesi üzerinde bana ulabilirmisiniz? İyi Günler

  • Malesef tek ürün,C2C Teması,private Teması,B2B Teması vs olanlar ücretlidir.ProTicaret B2C teması olan responsive tema ve yine B2C sistem içerisindeki default temayı ücretsiz kullanabilirsiniz

  • Versiyon 3.1 den önceki sürümlerimizin setupları kaldırılmıştır.www.proticaret.org adresinde ücretsiz yayınlanan sürüm son sürümdür.Geliştirmeler ve iyileştirmeler son sürüm üzerinden devam ettiği için ProTicaret ETicaret uygulamamızı kullanan üyelerimizin versiyon güncellmelerini takip etmelerini ve güncel sürümde kalmalarını öneririz.

 • slmlar.
  1- Ürün detayına girildiğinde sarf malzemeler ve uyumsuz ürünler vb alanları kaldırmak istiyorum acaba nasıl yapabilirim
  2-Ürün eklerken seçtiğmiz “yeni ürün” “hızlı kargo” gibi etiketler var.bunları değiştirmek ve sayısını arttırmak mümkünmü? Birde bu etiketlerin bazıları ana sayfada gözükmüyor.Neden acaba

  • 1-) Kullanadıgınız tema/store/product.ascx dosyasındaki divlerini display:none yaparak gösterimden kaldırabilirsiniz.
   2-) kulladığınıztema/images içerisinde tüm etiketlerimizin resmi bulunmaktadır.

 • merhaba arkadaşlar benim şöyle bir sorunum var ve çözemedim vitrin ürünlerini her satırda 4 değilde 3 nasıl yapabiliriz

  • Merhabalar;

   E-Ticaret Yönetimi > Ayarlar kısmından düzenleyebilirsiniz. satırda gösterilecek ürün sayisi şeklinde gözükmektedir. text teki değeri 3 olarak değiştiriniz.

 • Merhabalar;

  Seo açısından Eski sürümlerinizi kullanmaya devam mı etmeliyiz, yoksa güncellenen sürüme mi yükseltmeliyiz.

 • Merhaba,

  Yan menu kategori isimlerini ekledik fakat isimler cok uzun olduğundan dolayı yan menu dışarısına çıkmatadır. Yan menu genişliğini nasıl genişlete bilirim bunu hakkında bilgi aGelsin.

 • merhaba arkdaşlar size önericeğim yönetim paneli sayesinde hiç bir sorununuz kalmicak video desteklı ve hazır temalar sayesınde neyın ne oldugunu göruceksınız bu panelin adı weeb-admin goole yaz basla takıldıgın yer olursa bana mail at her turlu yardımı saglarım kardeşim ukala@gmail.com

 • Herkes kendı web sitesini artık sen yap diye
  weeb admın html yonetım panelı var artık ve kolayca olusturdugunuz widgetler sayesınde tek tuşla ıstenılen içeriği değitirilebilir ve ya silebilirsin detaylı bılgı ıcın lınkten devam edın
  http://weebadmin.com/egitimler.aspx

 • Merhabalar!

  Ben Azerbeycandan siszi rahatsiz ediyorum. Takildigim bir sorun var yardim ederseniz çok mütlü olururm!
  Ödeme tanimlarinda Diger Ödemelerde yeni ilave ediyorum ismine “Qapida öd?” yaziyorum ama sayfada “ə, ş” harfleri “?” olarak cikiyor. bu sorunu nasil çöze bilirim.

  Önceden tesekkür ederim!!

 • Pro Ticaret 3.1.0 Üzerinde Kategori Oluştum ve İçine Ürün Eklemedim Sadece Yazı ve resim Gözükmesini İstiyorum Ancak Kategori detayına Yazdığım Yazı Çıkmıyor Panelde Gözüküyor sitede Gözükmüyor ne yapabilirim?

  Bir diğer sorumda lyzco ile alakalı sizden bunun modülünü satın aldım. Fakat Şöyle birsey yapmak istiyorum. satın alma aşamasına gelince lyzico ile öde yazısını kaldırmak yad değişirmek istiyorum. Örneğim şimdi öde hemen öde gibi.

 • merhaba eklenen ürünleri düzeltmek istediğimde
  “Bu Ürün Domaininize Ait Değildir.Detaylı bilgi için info@proticaret.org adresimizden bize ulaşabilirsiniz.” diyor ve ürünlerde gerekli değişiklik yapmama rağmen kaydet butonu pasif
  bu problemi nasıl aşarım acaba ?

 • Configuration Error

  Description: An error occurred during the processing of a configuration file required to service this request. Please review the specific error details below and modify your configuration file appropriately.

  Parser Error Message: L’utilisation d’une section inscrite comme allowDefinition=’MachineToApplication’ au-delà du niveau d’application est une erreur. Cette erreur peut provenir d’un répertoire virtuel non configuré en tant qu’application dans IIS.

  Source Error:

  Line 187:
  Line 188:
  Line 189:
  Line 190:
  Line 191:

  Source File: D:\www\bazar-boutique.com\httpdocs\prot\web.config Line: 189

  Version Information: Microsoft .NET Framework Version:4.0.30319; ASP.NET Version:4.0.30319.34209

 • Merhaba slider üzerine otomatik gelen simdi satınal yazısını nasıl kaldırabiliriz yada farklı bir yere kaydırabiliriz teşekkürler

 • merhaba, e-ticaret siteme üye ol bölümünde yeni bilgi girildiğinde
  Hata: Girdiğiniz kullanıcı adı ile daha önce hesap oluşturulmuş. Lütfen başka bir kullanıcı adı seçiniz.
  şeklide bir hata çıkıyor
  daha önce böyle bir kullanıcı kayıtlı olmadığı halde

Yorum Yap