Genel

Eticarette Social Media Monitoring’in Önemi

Eticarette Social Media Monitoring'in Önemi
Tarafından yazılmıştır Proticaret

Günümüzdeki çoğu e-ticaret platformu, mevcut ve potansiyel müşterilerle etkileşim kurmak için sosyal medya kullanıyor. Bu ağlar, işletmelere tüketiciyle gerçek zamanlı iletişim kurma imkanı veriyor. İnsanların çevrimiçi markanız hakkında nasıl konuştuklarını ölçmek için sosyal medya izlemeyi kullanabilirsiniz.

Sosyal Medya İzleme Nedir?

Sosyal medya izleme, farklı bir sosyal ve çevrimiçi kanallar aracılığıyla bir marka, birey veya ürün hakkında söylenenlerin belirlenmesi ve belirlenmesi sürecidir.

Sosyal Medya İzleme Nasıl Çalışır?

Sosyal medya izleme, tarayıcıları internet’in çok ötesine götüren arama motorlarına benzer şekilde, siteleri tarayan ve bunları dizine ekleyen algoritma tabanlı bir araçtır. Siteler dizine eklendiğinde, bunlar sorgulara veya dizelere dayalı olarak aranabilir.

Sosyal Medya izleme E-ticaret işletmelerini nasıl etkiliyor?

Sosyal medya izleme, e-ticaret işinizi nasıl pazarladığınıza etki edebilir. Sosyal izlemeyle uğraşan işletmeler, dijital medya kanallarını doğrudan markalarıyla alakalı anahtar kelimeler veya deyimler için arar. Şirketinizin genel algısı hakkında bir fikriniz olduğunda, şunları yapabilirsiniz:

  • Sosyal platformlarda tüketicilerle gerçek zamanlı tepki verme
  • Belirli demografik bilgilerin markanız hakkında nasıl hissettiğini belirleyin
  • Pazarlamada olumlu geribildirim kullanın vb.
  • İşletmenizdeki hataları düzeltmek için olumsuz geri bildirim kullanın
  • Marka inanılırlığını ve güvenilirliğini oluşturun
  • En düşük veya daha düşük katılım seviyelerine sahip kanalları elimine ederek pazarlama harcamalarınızı hassaslaştırın
  • En iyi ve en kötü performansı gösteren sosyal medya pazarlama kampanyalarını görün
  • Gelişmiş raporlama özellikleri sayesinde yatırım getirisini hesaplayın

Sosyal medya izleme, gerçek zamanlı olarak markanız hakkında söylenenlere bir göz atmanıza, mevcut verilerinizi toplamanıza ve avantaj sağlayacak şekilde organize etmenize neden olabilir. Sosyal izleme araçları ayrıca e-ticaret mağazanız için çevrimiçi farkındalığınızı artırmanıza yardımcı olabilir. Şirketiniz hakkında söylenenler üzerinde harekete geçebilir ve aynı sosyal kanalları kullanarak potansiyel müşterilerle yeniden bağlantı kurabilirsiniz.

Yazar hakkında

Proticaret

Promist A.Ş ; Bilgi iletişiminin çağdaş, yüksek teknolojilerle bilişim gerçeğini otomasyona geçirecek ETicaret yazılım programlarının arge,üretim,pazarlama ve satışını gerçekleştiren ve kurumların etkin ve yetkin bir biçimde internet web portallarının kullanımlarını sağlamak için kurulmuş bir kurumdur.

Yorum Yap