Genel

ETicaret Sitesinde Tasarım Neden Önemlidir

ETicaret Sitesinde Tasarım Neden Önemlidir
Tarafından yazılmıştır Proticaret

Web tasarımı, web siteleri söz konusu olduğunda önemli bir faktördür ve e-ticaret web siteleri için daha da önemlidir. Başarılı bir e-ticaret web tasarımı, müşterilere daha iyi bir deneyim sunmanıza ve potansiyel olarak daha fazla satış yapmanıza yardımcı olabilir.  Web sitenizde e-ticaret web tasarımı iyileştirmelerini nasıl yapabileceğiniz hakkında birkaç fikir vereceğiz.

İlk İzlenim Anahtardır

İlk izlenimi yaratmak için bir daha asla fırsat bulamayacağınızdan emin olunuz. Gerçek hayatta bir dükkan gibi, eğer ilk kez girip dağınık, dağınık bir zemin gördüyseniz, muhtemelen olumsuz bir fikriniz olur ve ayrılırsınız. Bu, bir çevrimiçi mağazayla aynı şey. Dağınık bir düzen ve düşük kaliteli görüntüler veya uyuşmayan yazı tipleri içeren bir web sayfasına girdiyseniz düşünsene, ne düşünüyorsun?

Tasarım yaparken bunu göz önünde bulundurun. Rakiplere bir göz atın ve işleri nasıl düzenlediklerini görün. İşlerinizi temiz ve profesyonel tuttuğunuzdan emin olun. Yüksek kaliteli görüntü kullanın ve her şeyi tutarlı hale getirmek için benzer stillere sahip olduklarından emin olun.

Bir web sitesinin başından sonuna kadar akışkan bir yolculuğa çıkmasına izin vermek için kullanıcı dostu olduğundan emin olmak önemlidir. İstediğiniz son şey bir müşterinin web sitenize girip nereye gideceğini bilmemek ve onu aramak zorunda kalmasıdır. Her şeyin kolay bulunmasına ve akışının bir şekilde olmasına dikkat edin. Bu, basit gezinmeyi, bir müşterinin nereye gidebileceğini gösteren BTÖ’leri, SSS’ler ve iletişim sayfası gibi bilgi sayfaları için açık bağlantılar içermektedir.

Mobil uyumlu olmak önemlidir, bu nedenle yanıt veren bir web sitesi UX ve e-Ticaret web tasarımını düşünürken göz önüne alınması gereken bir diğer noktadır. Web siteniz mobil ve tablet cihazlarda görüldüğünde iyi görünüyor olduğundan emin olmanız gerekir. Web sitesinin daha küçük bir ekranda görülebileceğini unutmayın; bu nedenle, tıklama, açıklama ve özlü yazım kolaylığı olan geniş BTA’ları ve bir burger menüsü ve sepet ve hesap sayfaları için simgeler gibi yerden kazanmak için yoğunlaşmış menü ekleyin.

Yazar hakkında

Proticaret

Promist A.Ş ; Bilgi iletişiminin çağdaş, yüksek teknolojilerle bilişim gerçeğini otomasyona geçirecek ETicaret yazılım programlarının arge,üretim,pazarlama ve satışını gerçekleştiren ve kurumların etkin ve yetkin bir biçimde internet web portallarının kullanımlarını sağlamak için kurulmuş bir kurumdur.

1 yorum

  • Merhaba, bir tasarımcı olarak tasarımın sadeliği en önemlisi kullanıcı dostu arayüze sahip olması en önemli etkenlerden biridir.ETicaret sitelerinde , kullanıcıyı yormadan en hızlı bir şekilde satış için gerekli verimliliğin yapılması gerekiyor.

Yorum Yap