İpuçları

E-Ticarette Ürün Açıklaması Nasıl Yazılmalıdır?

Tarafından yazılmıştır Proticaret

E-ticaret sitesinde satışa sunduğunuz ürün görsellerinin kalitesi; maalesef ki müşteriyi satın almaya ikna etme konusunda çoğu zaman tek başına yeterli olmuyor. Müşterinize ürün görseli hakkında ayrıntılı bilgi veren, ona bu ürünü tercih etmenin sağlayacağı avantajlardan bahseden, yani pazarlamada ‘call-to-action’ kuralını benimseyen bir ürün açıklamasında bulunmanız gerekiyor.

Peki, ürün açıklamasını yazarken; hangi noktaları göz önünde bulundurmalısınız? İşte, işinize yarayabilecek birkaç ipucu:

·         Ürün açıklamasının seo uyumlu olmasına özen gösterin

Ürün hakkında potansiyel müşterilerinize kapsamlı bilgi aktardığınız ürün açıklamanızın seo uyumlu olması şart. Lakin seo uyumlu ürün açıklaması yazarken, anahtar kelimeleri olur olmadık bir şekilde sırf cümlede geçirmek için de kullanmamalısınız. Aksi halde olası müşterinizin okuduğu yazıdan daha çabuk bir şekilde sıkılmasını sağlayabilirsiniz.

·         Müşteriyi satın almaya teşvik edici cümleler kullanırken, abartıdan kaçırın!

Ürününüzün ne kadar kaliteli ve mükemmel olduğunu karşıya aktarmak istiyor olabilirsiniz. Lakin bunu yaparken aşırıya kaçan kelimeler kullanmaktan da mümkün olduğunca kaçınmalısınız.

·         Her daim özgün içerik kullanın!

Sitenizin google tarafından dışlanmasını istemiyorsanız; özgün içerik kullanmak zorundasınız. Ancak, rewrite şeklinde yazacağınız bir özgün içerikle maalesef ki ‘google’ ı kandırmanız söz konusu olamaz. Google sandığınızdan kat ve kat daha akıllı bir algoritmaya sahip.

·         İçerik hazırlarken, hedef kitlenizi de göz önünde bulundurun!

Son olarak, içerik hazırlarken hedef kitlenizin kim olduğuna göre hareket etmenizi tavsiye ediyoruz. Örneğin, bir gece kıyafeti açıklaması yazarken, hedef kitleniz bayanlar olabilir; lakin söz konusu buzdolabı olduğunda hedef kitleniz hem bay hem de bayanlardan oluşuyor. Hedef kitlenizi belirlediğinizde, onları nasıl etkileyeceğinizi daha kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

Yazar hakkında

Proticaret

Promist A.Ş ; Bilgi iletişiminin çağdaş, yüksek teknolojilerle bilişim gerçeğini otomasyona geçirecek ETicaret yazılım programlarının arge,üretim,pazarlama ve satışını gerçekleştiren ve kurumların etkin ve yetkin bir biçimde internet web portallarının kullanımlarını sağlamak için kurulmuş bir kurumdur.

Yorum Yap