İpuçları

E-Ticarette Satışları Arttıracak 5 İpucu

Tarafından yazılmıştır Proticaret

Son zamanlarda online alışveriş sitenizin ziyaretçi trafiğinde düşüşler ile karşılaşmak zorunda kaldıysanız; e-ticarette satışları arttırmanın en temel yöntemlerine başvurabilir; satışlarınızın tekrar yükselişe geçmesini sağlayabilirsiniz.

 

Sadık müşterilerinizi tekrar geri kazanmak istiyor; yeni müşterilere daha kolay bir şekilde ulaşmayı hedefliyorsanız; bu yazımızı mutlaka dikkatli bir şekilde okumanızı öneriyoruz.

 

İşte, E-ticaret sitenizin satışlarının artmasını sağlayacak 5 ipucu:

·         Başarılı bir e-posta pazarlaması ile sitenize ziyaretçi çekin!

 

Son dönemlerin en çok tercih edilen pazarlama metotlarından biri olan e-posta pazarlaması ile satışlarınızı yükseltebilir; yepyeni müşteriler edinebilirsiniz. Ancak, başarısız bir e-posta pazarlaması sonrasında sadık müşterilerinizi de kaybetme olasılığınız bulunduğundan e-posta pazarlaması esnasında oldukça profesyonel bir şekilde davranmanız gerekiyor.

·         Retargeting reklamlardan yararlanın!

Site trafiğini yükseltmenin bir diğer etkili yöntemi ise sitenizi daha önce ziyaret eden potansiyel müşterilerinizin tarayıcılarına çerezler bırakma anlamına gelen ‘retargeting’ reklamlardan yararlanmak!

Bu sayede ziyaretçileriniz sitenizde yer alan ürün reklamlarını bıraktığınız çerezler sayesinde görerek, tekrar sitenizi ziyaret etmek isteyebilir.

·         Ürün açıklamalarını detaylandırmak!

Sitenize eklediğiniz ürün görselleri maalesef ki müşteriyi satın alma konusunda tek başına ikna etmeye yeterli değil. Müşteride ürünü satın alma isteği uyandıran, videolu tanıtımların bulunduğu ürün açıklamaları ile müşterilerinizin ürün hakkındaki tüm soru işaretlerini giderebilirsiniz.

·         Sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanmak!

Facebook, Instagram vb. sosyal medya hesaplarınızı birer satış ve pazarlama kanalı olarak, kullanarak; e-ticaret sitenize daimi müşteri sayısını arttırabilirsiniz.

·         Kullanıcı yorumlarına yer vermek!

Müşteri memnuniyetini sağlamanın en basit yollarından biri de ürün ve blog sayfasında kullanıcı yorumlarına yer vermeniz! Böylelikle pozitif kullanıcı yorumlarını okuyan site ziyaretçilerini ürün satın almaya teşvik edebilirsiniz.

Yazar hakkında

Proticaret

Promist A.Ş ; Bilgi iletişiminin çağdaş, yüksek teknolojilerle bilişim gerçeğini otomasyona geçirecek ETicaret yazılım programlarının arge,üretim,pazarlama ve satışını gerçekleştiren ve kurumların etkin ve yetkin bir biçimde internet web portallarının kullanımlarını sağlamak için kurulmuş bir kurumdur.

Yorum Yap