E-Ticaret Haberleri Genel

E-TİCARETTE MÜŞTERİ YORUMLARININ ÖNEMİ

E-TİCARETTE MÜŞTERİ YORUMLARININ ÖNEMİ
Tarafından yazılmıştır Proticaret

E-Ticaret hızla yayılmakta olan alışverişi daha kolay hale getirmekte olan bir sektördür. Alışveriş için veya gezinti yapmak için siteye girenler yorum kısımlarına ne düşündüklerini yazarlar. Bu yorumlar site için oldukça büyük önemler taşır.

 

E-Ticarette yapılan yorumlar o siteye ilk defa girecek olanlar ya da alışveriş yapacak olanları etkilemektedir. E-Ticarette müşteri yorumları ne kadar iyi olursa diğer müşterilerin alışveriş oranını bir o kadar etkilemektedir. Çoğu kişi alışveriş yapacakları sitelerdeki yorum kısımlarını okurlar ve o site hakkında daha iyi bilgi edinirler. Yorum kısımları alışveriş yapan müşteriler tarafından doldurulmaktadır. Yapılan yorumlar üzerinde oynama yapılmaması ve kötü yorumların silinmemesi gerekmektedir.

 

Doğal olarak yapılmış olan bütün yorumların kalması sitenin güvenilirliğini arttırır. Çünkü bütün yorumların iyi olması kuşku verici ve inandırıcı olmayan bir durumdur. Güzel yapılan yorumlar kadar kötü eleştirilerde olabilir. Fakat bu kötü yapılan eleştirilerin en az sayıda olması daha iyi olacaktır. Site kendi içerisindeki bütün alışveriş yollarını en iyi şekilde düzenlemelidir. Alışverişin kolay yapılmasının ardından alışverişin sonunda yorum yapılması için müşteriler teşvik edilmelidir. Yapılacak her yorum site için önem taşımaktadır. E-Ticaretin başarı sağlayabilmesindeki yollardan biriside iyi yapılan yorumlardır. Yapılan yorumlarda özellikle ödemenin kolaylığı ve site içerisindeki düzenden bahsedilir ise bu site için daha güven arttırıcı olup başarısında etkili olacaktır. İnsanları etkilemede yorum önemli bir faktördür.

Yazar hakkında

Proticaret

Promist A.Ş ; Bilgi iletişiminin çağdaş, yüksek teknolojilerle bilişim gerçeğini otomasyona geçirecek ETicaret yazılım programlarının arge,üretim,pazarlama ve satışını gerçekleştiren ve kurumların etkin ve yetkin bir biçimde internet web portallarının kullanımlarını sağlamak için kurulmuş bir kurumdur.

Yorum Yap