Genel Teknik Dökümanlar

E TİCARET SİTESİNİN FİRMANIZ İÇİN AVANTAJLARI

E TİCARET SİTESİNİN FİRMANIZ İÇİN AVANTAJLARI
Tarafından yazılmıştır Proticaret

İnternetin hayatımıza bu kadar çok hakim olması ile birlikte internet üzerinden ürün beğenme saçma ve çoğu kez alma işlemi de hayatımızın tam odak noktasında durmaktadır. İşte tüm bunlar bir e ticaret örneğidir.

E ticaret sitesinin avantajlarına gelecek olursak; bunu satıcı ve alıcı açısından değerlendirmek lazım aslında.

Firmanız gerçek hayatta 7/ 24 açık olamaz değil mi? Ama internet üzerinden firmanız 24 saat açık olabilir. Böylece daha az masraf ve enerji ile daha uzun çalışma saatlerine sahip bir dükkanınız olur. Üstelik burada alışveriş daha kısa zamanda yapılabildiğinden zamandan da tasarruf edilir.

İnternet üzerinde daha çok kişiye ulaşılabilir ve daha çok ürün görseli ile kişiler memnun edilebilir.

Kesinlikle bir dükkana göre maliyeti daha az olan bir mağazaya sahip olunabilir.

Alıcıya göre, evden oturduğu yerden hızlıca, enerji ve zaman tasarrufu yaparak alışveriş yapabilir, üstelik kıyaslama imkanı ile daha ucuza ürün alabilir. Evine kadar teslim edilen ürünle kendine daha çok vakit ayırabilir. Bir de alınan ürün için geri iade veya değişim hakkı tanınmışsa değmeyin keyfimize..

Satıcıya göre ise, 24 saat açık bir dükkan, daha az masraf, daha az iş ve insan gücü, daha fazla müşteri… Üstelik dükkan kirası yok, elektrik su derdi yok. Çok farklı yerlerden bir çok kişi..

E tüm bunların üzerine ne denir ki.. iyi alışverişler, bol kazançlar…

Yazar hakkında

Proticaret

Promist A.Ş ; Bilgi iletişiminin çağdaş, yüksek teknolojilerle bilişim gerçeğini otomasyona geçirecek ETicaret yazılım programlarının arge,üretim,pazarlama ve satışını gerçekleştiren ve kurumların etkin ve yetkin bir biçimde internet web portallarının kullanımlarını sağlamak için kurulmuş bir kurumdur.

Yorum Yap