Bizden Haberler Genel

E-TİCARET SİTENİZİN GÜVENİLİRLİĞİNİ NASIL ARTTIRABİLİRSİNİZ?

E-TİCARET SİTENİZİN GÜVENİLİRLİĞİNİ NASIL ARTTIRABİLİRSİNİZ?
Tarafından yazılmıştır Proticaret

Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte internet üzerinden alışveriş yapmak, bir şeyler alıp satmak yani geniş anlamı ile ticaret yapmak oldukça yaygın bir hale gelmiştir. Artık firmalar ve küçük işletmelerin yanında bireysel olarak bile internet üzerinden E- ticaret yapan insanlar bulunmaktadır. İnternet sayesinde yemek, gıda, giyim, sanayi, teknoloji aletleri ve daha aklına gelebilecek her türlü eşyanın ticareti yapılmaktadır. Ve birçok insan internetin bu hayatı kolaylaştıran yönünden oldukça memnun iken, diğer tarafta ise azımsanamayacak kadar çok insan internetten alışverişi güvenilir bulmamaktadır. Bu güvenilirliği arttırmak ise E-ticaret kurucularına düşmektedir. E- ticaret sitesi güvenilirliğini arttırmanın bir takım yöntemleri vardır.

  1. Öncelikle kuracağınız E- ticaret sitenizin son derece profesyonel bir tasarıma sahip olması gerekir. Sitenin kaliteli bir şekilde tasarlanması, kullanıcılar üzerinde olumlu bir etki bırakır ve kaliteli olduğunuz izlenimini yansıtır.
  2. Sitenizi kesinlikle sosyal medyada duyurun. Sitenize ait sosyal medya hesaplarınızın olması, gizleyecek bir durumunuzun olmadığı izlenimini oluşturarak güven ortamı sağlar.
  3. Sitenizde iletişim bilgilerinizin açık bir şekilde yer almasına dikkat etmelisiniz. Hem adresiniz hem de iletişim bilgilerinizin görünür ve açık bir şekilde yer alması kullanıcılara, her türlü istek ve şikayetlerini bildirme imkanı sunar.
  4. Son olarak dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta müşterilerinizin her türlü soru ve isteğiyle yakından ilgilenmeniz gerektiğidir. Müşterilerinizle sağlam bir iletişim kurmanız sitenizin kısa sürede duyulmasını da sağlar.

 

Yazar hakkında

Proticaret

Promist A.Ş ; Bilgi iletişiminin çağdaş, yüksek teknolojilerle bilişim gerçeğini otomasyona geçirecek ETicaret yazılım programlarının arge,üretim,pazarlama ve satışını gerçekleştiren ve kurumların etkin ve yetkin bir biçimde internet web portallarının kullanımlarını sağlamak için kurulmuş bir kurumdur.

Yorum Yap