İpuçları

E-Ticaret Sitelerinin Uygulayabileceği 3 Satış Stratejisi

Tarafından yazılmıştır Proticaret

E-ticaret sitenizin rakiplerinize kıyasla daha çok tıklanması, site trafiğinizin her daim yüksek olması, ürün satışlarınızdan kar elde edebilmeniz; e-ticaret sitenizde yer verdiğiniz satış stratejileriniz doğrultusunda belirleniyor. Son zamanlarda daha çok tercih edilen, sonuç odaklı satış stratejilerini uygulayarak, sizler de sitenize dair uzun soluklu ve verimli bir çalışmaya imza atabilirsiniz.

Sitenizin geri dönüşüm oranlarını arttırmak, e-ticaret satışlarınızda sürekli artan bir tırmanış ile karşılaşmak istiyorsanız; en iyi sonuç veren satış stratejilerine şimdiden bir şans vermenizi tavsiye ediyoruz.

İşte; uygulayabileceğiniz en verimli 3 satış stratejisi:

·         İçerik Pazarlama

Özgün ve kaliteli içeriğin sadece blog sitelerinin kalitesini etkilediğini düşünüyorsanız; yanılıyorsunuz. Kaliteli ve müşteriyi ürünü satın almaya teşvik eden kategori ve ürün açıklamaları ile satışlarınızı yükseltebilirsiniz.

Müşterilerinize güven aşılamak adına sitenizde akıcı, samimi, ürün hakkında net bilgi veren ve işe yarar içerikler paylaştığınızdan emin olun!

·         Tıklama Başına Ödemeli Reklam

Sitenizin hem google indeksini arttırmak hem de satışlarınızdan maksimum kar elde etmek adına bütçenizi tamamen kendinizin belirlediği bir sistem olan ve Google tarafından sunulan ‘tıklama başına ödemeli reklam’ hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Böylelikle düşük bütçelerle bile uzun vadeli sonuçlar elde edebilirsiniz.

·         Sosyal Medya Pazarlaması

E-ticaret sitelerinin satış oranlarını maksimize etmek ve müşteriler ile sürekli iletişim içerisinde bulunmak için başvurduğu bir diğer yöntem; şüphesiz ki ‘sosyal medya pazarlaması’!

İnstagram, Facebook, Twitter gibi sosyal medya hesaplarınızı müşterilerinize açılan bir kapı olarak değerlendirerek; sadık takipçiler kazanabilir, kurumsal kimliğinizi en iyi şekilde betimleyebilirsiniz.

Yazar hakkında

Proticaret

Promist A.Ş ; Bilgi iletişiminin çağdaş, yüksek teknolojilerle bilişim gerçeğini otomasyona geçirecek ETicaret yazılım programlarının arge,üretim,pazarlama ve satışını gerçekleştiren ve kurumların etkin ve yetkin bir biçimde internet web portallarının kullanımlarını sağlamak için kurulmuş bir kurumdur.

Yorum Yap