İpuçları

E-Ticaret Sitelerinin Açılış Hızı Nasıl Olmalıdır?

Tarafından yazılmıştır Proticaret

Sadık ziyaretçilerinizi kaybetmek istemiyor, e-ticaret sitenize ilk kez giren ziyaretçileriniz üzerinde olumlu bir etki bırakmayı diliyorsanız; e-ticaret 23sitenizin saniyeler içerisinde erişilebilen bir site olduğundan mutlaka emin olmanız gerekiyor. Aksi halde sitenize erişme, ürünler arasında gezinirken kopma ve bekleme ile karşılaşmak zorunda kalan potansiyel müşterilerinizi oldukça kısa bir zaman dilimi içerisinde kaybedebilirsiniz.

Peki; e-ticaret sitenizin saniyeler içerisinde açılan, rahatlıkla erişilebilen bir site olması adına neler yapmalısınız?

·         Siteniz ile uyumlu hosting seçiminde bulunun!

Web sitelerinin internet ortamında barınabilmesi yani ona özel bir alan ayrılması anlamına gelen hosting hizmeti; sitenizin açılış hızını belirleyen en önemli etkenler arasında yer alıyor.

Bu yüzden de hosting hizmeti alırken dikkatli davranmalı, aldığınız hosting hizmetinin e-ticaret sitenizin altyapısı ile uyumlu olduğundan emin olmalısınız. Profesyonel bir web tasarım/yazılım firması ile anlaşarak; başarılı bir hosting hizmeti alma şansını yakalayabilirsiniz.

·         Görsellerinizi optimize etmeden yüklemeyin!

Sitenize resim yüklerken, gelişigüzel bir şekilde davranmanız; e-ticaret sitenizdeki görsellerin geç açılması anlamına geldiğinden resimlerinizi optimize etmeden yükleme işlemini tamamlamamalısınız.

Resimlerinizin optimize edilmesi aşamasında photoshop programından yardım alabilir; CDN sisteminden yararlanabilirsiniz. Ürün ve reklamlarınıza dair yayınladığınız resimlerin boyutlandırırken; görüntüsü kalitesini düşürmemeye özen göstermeli, yüklediğiniz görsellerin müşteriyi teşvik edici nitelikte olması gerektiğini kesinlikle unutmamalısınız.

·         Kodlama yapısına dikkat!

E-ticaret sitenizin açılış hızının yavaş olmasının bir diğer nedeni; siteye uygun kodlama alt yapısı kullanmamanız olabilir. Bu noktada siteniz ile birebir uyumlu kodlama altyapısı kullanarak; sitenizin açılma hızını maksimize edebilirsiniz.

Yazar hakkında

Proticaret

Promist A.Ş ; Bilgi iletişiminin çağdaş, yüksek teknolojilerle bilişim gerçeğini otomasyona geçirecek ETicaret yazılım programlarının arge,üretim,pazarlama ve satışını gerçekleştiren ve kurumların etkin ve yetkin bir biçimde internet web portallarının kullanımlarını sağlamak için kurulmuş bir kurumdur.

Yorum Yap