Genel Teknik Dökümanlar

E-ticaret Siteleri İçin Sosyal Medyanın Önemi

E-ticaret Siteleri İçin Sosyal Medyanın Önemi
Tarafından yazılmıştır Proticaret

E-ticaret günümüzde pek çok şirketin içine girdiği bir sistemdir. Bu sistemin en büyük yararı potansiyel müşterinin artmasıdır. Yani sizin bulunduğunuz şehirde ortalama müşteri sayınız hemen hemen aynıdır. Bu sayıyı arttırmak çok zordur. E-ticaret için ise müşteri oranını arttırmak çok kolaydır. Çünkü internet ağı milyonlarca kişiye tek tıklama ile ulaşmaktadır. Bu rahatlık sayesinde insanlar artık alışverişlerini mağazaların internet sitelerinde yapmaktadır. Her gün E-ticaret sitelerinin ortalama kazancı milyonlarca lirayı bulmaktadır.

E-ticaret siteleri için ortalama müşteriyi arttırmanın en büyük 2 yolu vardır. Birincisi çok ziyaretçisi olan sitelere reklam vermektedir. İkinci yol ise sosyal medya aracılığı ile sitenizi duyurmaktadır. Sosyal medyada sitenizin yeni ürünlerini yayınlayabilir, sitenizin adresini paylaşabilirsiniz. En çok kullanılan sosyal medyalarda reklamınızı yapmanız sizlere uzun vadede karlı olacaktır. Facebook, twitter, youtube en çok kullanılan sosyal medya araçlarındandır. Herhangi bir sayfaya her gün milyonlarca erişim olur. Takipçileriniz genellikle sizlerin yayınladığı ürünü seven kitlelerden oluştuğu için gereksiz kişilerle muhatap olmak zorunda kalmazsınız.

E-ticaret siteleri gözü ne kadar yormazsa ve kullanımı ne kadar kolay olursa sitenizin müşterisi aynı oranda artar. Karmaşık ve zor kullanımı olan sitelerde insanlar genellikle ilk 10 saniye içerisinde çıkmaktadır. Aynı ürünü binlerce sitede bulabildiği için kullanımı kolay olan sitelere giderler. Bu yüzden kesinlikle kullanımı kolay ve sade temaya sahip bir site olmalıdır.

Yazar hakkında

Proticaret

Promist A.Ş ; Bilgi iletişiminin çağdaş, yüksek teknolojilerle bilişim gerçeğini otomasyona geçirecek ETicaret yazılım programlarının arge,üretim,pazarlama ve satışını gerçekleştiren ve kurumların etkin ve yetkin bir biçimde internet web portallarının kullanımlarını sağlamak için kurulmuş bir kurumdur.

Yorum Yap