Bilgi Bankası

E-ticaret Siteleri için Seo mu Adwords mu?

Tarafından yazılmıştır Proticaret

E-ticaret sitenizin gün içerisinde aktif bir şekilde ziyaret edilmesini, ürünlerinizin geniş kitleler tarafından talep görmesini diliyorsanız; sitenizin seo uyumlu olduğundan mutlaka emin olmanız gerekiyor. Sitenizin popülerlik kazanması yolunda seo çalışmalarına yer vermenin yanı sıra Google’in en büyük gelir kapısı durumunda olan Adwords’a da başvurabilir; dilerseniz iki çalışmayı birlikte yürütebilirsiniz.

Peki, Seo mu yoksa Adwords mu Daha Avantajlı?

 

Bu sorunun kesin yani tek bir cevabı olmadığını belirtmek istiyoruz. Birbirini besleyen bu iki araç; sitenizin arama motorlarında hızlı bir şekilde yükselmesi yani çok sayıda kişiye ulaşabilmeniz anlamına geliyor. Yani ikisinin de hiçbir şekilde birbirine üstün olması gibi bir durum söz konusu değil.

Seo ve Adwords; farklı şekilde çalışan lakin amacı aynı olan iki araç. İki araç da birbiriyle paralel bir şekilde kullanıldığında elde edilen sonuç kat ve kat daha iyi oluyor.

Peki, Seo ile Adwords arasındaki fark nedir?

Türkçesi arama motoru optimizasyonu olan Seo; kullanıcı odaklı yapılan bir takım çalışmaları ifade etmek için kullanılıyor. Seo bilginiz bulunmuyorsa; seo danışmanlık hizmeti veren bir firmadan yardım alarak; sitenizin google vb. arama motorlarında ilk sayfada ve ilk sıralarda bulunmasını sağlayabiliyorsunuz. Lakin sitenizin istediğiniz yere gelmesi için belirli bir sürenin geçmesini beklemeniz gerekiyor. Bu durum da biraz maliyetli olabiliyor.

Google’da reklam vermek istediğinizde ise Google Adwords yardımınıza koşuyor. Bütçeniz ne olursa olsun; anahtar kelimenizi belirterek, Google’nin bu hizmetinden kolaylıkla yararlanabiliyorsunuz.

E-ticaret sitenizden daha kısa bir sürede gözle görülür bir sonuç elde etmek için hem Seo hem Adwords araçlarından da faydalanmanızı öneriyoruz.

Yazar hakkında

Proticaret

Promist A.Ş ; Bilgi iletişiminin çağdaş, yüksek teknolojilerle bilişim gerçeğini otomasyona geçirecek ETicaret yazılım programlarının arge,üretim,pazarlama ve satışını gerçekleştiren ve kurumların etkin ve yetkin bir biçimde internet web portallarının kullanımlarını sağlamak için kurulmuş bir kurumdur.

Yorum Yap