Genel SSS

E-TİCARET SİTELERİ İÇİN MÜŞTERİ SADAKATİ NASIL ARTTIRILIR

E-TİCARET SİTELERİ İÇİN MÜŞTERİ SADAKATİ NASIL ARTTIRILIR
Tarafından yazılmıştır Proticaret

E-Ticaret siteleri için müşteri sadakati büyük önem taşımaktadır. Bir kere alışveriş yapımı değil sürekli alışveriş yapımı daha önemlidir. Artık birçok insan internet üzerinden alışveriş yapmayı daha kolay bulmaktadır. Hatta internetten yapılan alışverişin avantajlarından yararlanmak daha cazip gelmektedir. Hal böyle olunca E-ticaret hızla büyümekte olan bir sektör haline geldi.

 

Alışveriş sitelerinin çoğalması ile tercih edilme olasılığı azalmaktadır. Fakat müşteriler tarafından tercih edilmek için sizden alışveriş yapan müşterilerde sadakat sağlamalısınız. Bu sadakati ilk olarak sitenizdeki güvenilirlik ile yapmalısınız. Güven veren siteler her zaman daha fazla tercih edilmektedir. Birde alışveriş sırasında yapılan yönlendirmeler ve alışverişte sağlanacak olan kolaylıkta müşteri üzerinde güzel bir etki bırakmaktadır.

 

Kargo ücretlerini belirli fiyatlarda hediye edin. Ya da yapılan alışverişlerde müşterilere küçük hediyeler yollayarak jestlerde bulunup onları mutlu etmelisiniz. Bu yol ile tekrar tercih edilme oranınızı arttırtabilirsiniz. Müşteri üzerinde sağlanacak olan memnuniyet tekrar sitenizden alışveriş yapılması için en önemli olan faktördür. Sitenin düzenli olması menüler arasında geçişlerin kolaylığı ve aranılan ürünlerin kolay bulunması da önem taşıyan diğer faktörler arasında bulunmaktadır. Birde sitenize koymuş olduğunuz ürünlerde yapacağınız indirimler cezp edici olacaktır. Müşteri üzerinde ne kadar memnuniyet sağlanır ve diğer sitelere oranla ne kadar fark sağlayabilir iseniz bir o kadar geri dönüşüm sağlamış olursunuz.

Yazar hakkında

Proticaret

Promist A.Ş ; Bilgi iletişiminin çağdaş, yüksek teknolojilerle bilişim gerçeğini otomasyona geçirecek ETicaret yazılım programlarının arge,üretim,pazarlama ve satışını gerçekleştiren ve kurumların etkin ve yetkin bir biçimde internet web portallarının kullanımlarını sağlamak için kurulmuş bir kurumdur.

Yorum Yap