Genel

E-ticaret Siteleri İçin Dijital Reklam Alanları

E-Ticaret siteleri için dijital reklam alanları
Tarafından yazılmıştır Proticaret

Günümüzde internette en sık karşılaşılan siteler arasında E-ticaret siteleri gelmektedir. Büyük küçük her firma günümüzde internet ortamında satış yapmaktadır. Hatta büyük firmalar günümüzde bu işle ilgilenmesi için ayrı eleman almaktadır. E-ticaret sitelerinin bu denli önemli olmasının nedeni ise potansiyel müşteri sayısının fazla olmasıdır. Ortalama bir dükkanın müşteri sayısı aşağı yukarı bellidir. Fakat E-ticaret sitelerinin müşteri sayısı asla belli olmaz. Firmanızın reklamı ne kadar çok yapılıyorsa ve siteniz ne kadar çok kişi tarafından biliniyorsa müşteri sayınız günden güne bir o kadar çok artacaktır.

E-ticaret siteleri reklam alanları, birçok site için ayrı ayrıdır. Yani bir haber sitesi için haberlerin arasına konulabilen  reklam başka bir site için yanlara ve site logosunun yanında olabilmektedir. Bunun için reklam yaptırdığınız sitenin ne amaçla kullanıldığı önemlidir. Haber sitelerinde genellikle haber olarak reklam yaptırmak daha çok ziyaretçi çekerken başka sitede yanlarda olan reklamlar daha çok dikkat çekmektedir. Reklamınızın ne kadar çok tıklandığı konumuna bağlıdır. Bunun yanında reklam yaptırdığınız siteye ne kadar çok ziyaretçi geliyorsa sitenizin reklamına tıklamak için gelen insan sayısı da bir o kadar fazla olacaktır.

Reklam E-ticaret sitenizin yükselmesi için olmazsa olmazlar arasındadır. Reklamı yapılan siteler bir o kadar hızlı yükselmekteyken reklamsız ve tanıtımı olmayan siteler bir o kadar aşağılarda kalmaktadır.

Yazar hakkında

Proticaret

Promist A.Ş ; Bilgi iletişiminin çağdaş, yüksek teknolojilerle bilişim gerçeğini otomasyona geçirecek ETicaret yazılım programlarının arge,üretim,pazarlama ve satışını gerçekleştiren ve kurumların etkin ve yetkin bir biçimde internet web portallarının kullanımlarını sağlamak için kurulmuş bir kurumdur.

Yorum Yap