Bilgi Bankası

E-Ticaret paketi seçerken nelere dikkat edilmelidir

Tarafından yazılmıştır Proticaret

E-Ticaret paketi seçerken nelere dikkat edilmelidir

E-ticaret paketi satın almak isteyen kişilerin aklında en çok soru işareti yaratan sorulardan bir tanesi paket satın alırken hangi özelliklerin olması ve nelere dikkat etmesidir. Kişiler aldığı bu paketler ile ileride herhangi bir sorun yaşamamak adına ciddi bir araştırma içerisine girdikleri de bir gerçek. Bizde bu konumuzda sizlere nelere dikkat etmeniz konusunda önerilerde bulunacağız.

  • E-ticaret paketleri için en önemli faktör “güvenlik”

Müşterileriniz ve sizin için son derece önemli olan güvenlik konusunda satın alacağınız pakette nelerin olup olmadığını öğrenmelisiniz. Ödeme sayfalarında SSL kullanılıp kullanılmadığına, sitenizin sunucusuna ve yedekleme sistemlerine dikkat etmeniz gerekiyor. Herhangi bir saldırı veya hack girişiminde başarılı bir alt yapı olmazsa, müşterilerinizin kişisel bilgileri hatta kredi kartı bilgileri ele geçirilebilir.

  • Değişikliklere hâkim olun

E-ticaret siteniz üzerinde yapabileceğiniz değişiklik izinlerinizin ne olduğu, neler yapabileceğinizi öğrenmeniz gerekiyor. Bu konuda birçok bilinçsiz e-ticaret sahipleri sonraki görsel değiştirme ve yenileme işlemlerinde birçok firmaya ekstra ödeme yapmak zorunda kalıyor. Sizde bu durumu yaşamamak adına değişikliklere ne şekilde hâkim olduğunuzu öğrenebilir ve buna göre hareket edebilirsiniz.

  • Arama motoru uyumluluğu

E-ticaret siteniz üzerinden satış yapabilmek için arama motorlarında görünür olmanız en çok dikkat etmeniz gereken konulardan bir tanesidir. Her şey tamam, sisteminiz güvenli ve tüm eksikleriniz tamamlanmış. Fakat arama motoru optimizasyonu eksikliği bulunuyorsa bu sizin için büyük eksikliktir.

Bu yüzden e-ticaret tasarım ve alt yapısının arama motorlarına uyumlu olması hedef kitlenize ulaşmanızı daha hızlı bir şekilde sağlayacaktır.

  • XML ve diğer entegrasyonlar

Ürünleri farklı bir siteden çekecekseniz, bu konuda firmanın size sağladığı XML konusundaki entegrasyon sistemini öğrenmeniz sağlıklı olacaktır. XML ile tek tıklama ile farklı bir siteden ürünleri çekebilir ve anında internet sitenizde görüntüleyebilirsiniz.

  • Yönetim paneli kullanılabilirliği

Yönetim panelleri kullanılır olması ve kolay olması tüm işlemleri kolaylaştıracaktır. Aynı zamanda web siteniz ile birlikte yönetim panelinizin de mobil uyumlu olması çok önemli bir konudur. Bilgisayar başında değilken farklı zaman ve yerlerden müdahale edebilmek adına yönetim panelinize her cihazdan hızlı bir şekilde ulaşmanız sorunlara daha çabuk çözüm üretebileceğiniz anlamına gelmektedir.

  • Ödeme yöntemleri ve online kargo takibi

Kullanıcılarınıza sadece bir ödeme seçeneği yerine birçok seçenek tercih etmeniz sizin satışlarınızı doğrudan etkileyebilir. Aynı zamanda müşterileriniz için güvenirlik konusunda online kargo takip sisteminin olması ve müşterilerinizin ürünlerinin nerede olduğunu görebilmesi önemli bir husustur.

 

Yazar hakkında

Proticaret

Yorum Yap