İpuçları

E-ticaret Paketi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tarafından yazılmıştır Proticaret

İnternet üzerinde sanal mağaza açmaya karar verdiyseniz; kullanacağınız e-ticaret paketini satın alırken bazı noktaları muhakkak göz önünde bulundurmanız gerekiyor. E-ticaret paketinizi kolay bir şekilde yönetebilmeniz ve ileride siteniz ile ilgili yazılımsal, donanımsal vb. problemler ile karşılaşmamanız adına profesyonel bir e-ticaret paketi satın almalı; beklentilerinizi karşılamayan markalardan kesinlikle uzak durmalısınız!

Peki, e-ticaret paketi seçerken nelere dikkat etmeniz gerekiyor?

·         E-ticaret paketiniz online ödeme sistemleri ile uyumlu olmalı

Kredi kartı, EFT/havale, paypall, kapıda ödeme vb. ödeme sistemleri ile kolayca entegre edilebilen bir e-ticaret sitesi ile tüm ödeme sürecinizin kusursuz bir şekilde gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

·         E-ticaret paketiniz online güvenlik önlemlerini eksiksiz bir şekilde içermeli

E-ticaret sitenizde güvenlik açığının bulunması, sitenizin ufak bir saldırıda dahi hasar görebileceği anlamına geldiğinden firewall, raid5, 128 bit SSL, ips vb. güvenlik önlemlerini kapsayan bir e-ticaret paketi satın aldığınızdan da emin olmalısınız.

·         E-ticaret sitenizin tasarımı geliştirilebilir olmalı

Tasarımı geliştirilebilen bir e-ticaret sitesi temin ederek; ileride sitenizin tasarımına dair yeniliklere başvurmak istediğinizde problemler ile karşılaşma riskinden kurtulabilirsiniz.

·         E-ticaret paketinizde kolay kullanılabilir yönetim paneli bulunmalı

Kullanımı rahat ve kolay olan bir e-ticaret sitesi sayesinde satış ve satış sonrası süreci dilediğiniz gibi yönetebilir; zamandan tasarruf edebilirsiniz.

·         Xml ürün ve muhasebe programları ile kolaylıkla entegre edilebilmeli

Sitenizde başka tedarikçi firmaların ürünlerine de yer vermeyi planlıyorsanız; sitenizin xml ürün entegrasyonuna izin veren bir pakete dahil olması gerektiğini söyleyebiliriz.

Muhasebe programı ile entegre edilebilen, online takip durumunu içeren bir e-ticaret paketi satın alarak; sitenizden maksimum verim alabilirsiniz.

Yazar hakkında

Proticaret

Promist A.Ş ; Bilgi iletişiminin çağdaş, yüksek teknolojilerle bilişim gerçeğini otomasyona geçirecek ETicaret yazılım programlarının arge,üretim,pazarlama ve satışını gerçekleştiren ve kurumların etkin ve yetkin bir biçimde internet web portallarının kullanımlarını sağlamak için kurulmuş bir kurumdur.

Yorum Yap