Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Proticaret.org Blog | 21 October 2017

Scroll to top

Top

No Comments

E-ticaret alt yapısı ücretli mi ücretsiz mi olmalı?

E-ticaret alt yapısı ücretli mi ücretsiz mi olmalı?
Proticaret
  • On 10 Şubat 2017
  • http://www.proticaret.org

E-ticaret alt yapısı ücretli mi ücretsiz mi olmalı?

Günümüzde e-ticaret sitesi kurmak isteyenlerin birçoğu ücretsiz olarak sunulan alt yapıları kullanmaktadır. Ücretsiz e-ticaret sistemleri, alt yapısı kodlaması işinde uzman ekip tarafından yapılmakta ve açık kaynak kodları ile birlikte sunulmaktadır. Ücretsiz olarak sunulan birçok e-ticaret sistemlerin alt yapısı ücretli olanlarından bir farkı yoktur. Üstelik ücretli olarak yaptıracağınız birçok ek maliyetli eklentileri tamamen ücretsiz olarak bulabilirsiniz.

Ücretli ve ücretsiz e-ticaret alt yapı arasındaki farklar

Ücretsiz olarak sunulan birçok e-ticaret sistemi alt yapısı kullanıcılara açık kaynak kodlu olarak sunulmaktadır. Eğer ki sistem sürekli güncellenmez ve geliştirilmezse kötü niyetli kişiler tarafından kodların içerisinde açık tespit edebilirler. Ücretsiz e-ticaret alt yapısı kullanmayı tercih ettiğinizde mutlaka firmanın sistem alt yapısını sürekli geliştiriyor olmasına dikkat etmeniz gerekiyor.

E-ticaret sitenizin verilerinde tüm müşterilerinizin iletişim vb. bilgilerin yer alacağı açısından güvenliğin üst seviyede olması kaçınılmaz en önemli faktördür. Ücretli olarak sunulan e-ticaret sistemlerinde sizlere herhangi bir kod teslim edilmez ve müdahale edemezsiniz. Peki, ücretli sunulan tüm e-ticaret sistemleri güvenilir mi? Bu soruya evet demek çok mantıklı olamaz, birçok e-ticaret firması maalesef ki satış sonrasında ilgi ve alakayı düşürerek kişileri mağdur durumda etmektedir. Burada önemli nokta, paranız ile rezil olmanız kaçınılmaz bir durum haline geliyor.

Ayrıca kod bilgisine sahip olsanız dahi, ücretli sistemler üzerinden hiçbir türlü müdahale edememeniz birçok konuda kendi yapabileceğiniz işleri ekstra paralar vererek firmaya yaptırmak anlamına geliyor. Ücretsiz e-ticaret sistemlerindeyse bu durum farklı, açık kaynak kodlu olarak sunulan ücretsiz e-ticaret sistemlerinde istediğiniz değişikliği yapabilir ve sitenize uygulayabilirsiniz.

En önemli konulardan bir tanesi de destek sorunudur. Sisteminiz ücretli veya ücretsiz olsun, eğer ki sistemi sağladığınız firma destek konusunda başarısızsa bu yolda alacağınız en büyük darbelerden bir tanesi olacaktır. Çünkü e-ticaret sistemleri üzerinde karşılaşabileceğiniz teknik sorunu en kısa zamanda çözmeniz ve kullanıcılarınızı kaybetmemeniz gerekir. Bu yüzden bir teknik aksaklık probleminde en hızlı destek veren firmayı tercih etmeniz sizin ve müşterilerinizin adına çok sağlıklı bir karar olacaktır.

Biz Proticaret olarak, sistem alt yapısını günümüz teknolojisine uygun hale getirerek kullanıcılarımıza sunmaktayız. Uzman kadromuz destek konusunda sizlerle en hızlı şekilde ilgilenmekte ve problemlerinizi en kısa zaman içerisinde çözmektedir.

Submit a Comment