Bilgi Bankası

Alışveriş Sitelerinde Ödeme Altyapısı Olarak Kullanabileceğiniz 3 Alternatif

Tarafından yazılmıştır Proticaret

E-ticaret sitenizde alternatif ödeme yöntemlerine yer vererek; satış oranlarınızı yükseltmeye ve müşterilerinize ne kadar değer verdiğinizi bir kez daha göstermeye ne dersiniz?

Alışveriş sitenize Paypall, Ipara ve Mobilxpress gibi ödeme yöntemlerini ekleyerek; hem müşterilerinizin işlerini kolaylaştırabilir hem de daha çok sayıda kişiye hizmet sunabilirsiniz.

Peki; neden alternatif ödeme yöntemlerini tercih etmelisiniz?

Kredi kartı, banka havalesi, kapıda ödeme gibi standart yöntemler; maalesef ki müşterilerin ihtiyaçlarını karşılama konusunda yetersiz kalabiliyor. Kredi kartı bilgilerini e-ticaret siteleri ile paylaşmak istemeyen müşteriler; Paypall gibi kişisel bilgi aktarımının zorunlu olmadığı ödeme yöntemlerine başvuruyor.

Üstelik günümüz global dünyasında e-ticaret siteleri; sınırları aşmayı başararak, dünyanın bir diğer ucundaki müşteriye bile ürün gönderiyor. Bu noktada yabancı müşterilerini kaybetmek istemeyen tüm e-ticaret sitelerine de alternatif ödeme yöntemlerini kullanmaktan başka bir çare kalmıyor.

Alternatif ödeme yöntemlerine müşteriler tarafından yoğun ilgi gösterilmesinin bir diğer nedeni ise bu yöntemlerden birini tercih ederek, gerçekleştirdikleri alışverişin daha güvenli olması. Kredi kartı ve banka bilgilerini ödeme sayfasındaki kutucuklara girmek zorunda kalman müşteriler; kullanıcı adı ya da mail adreslerini kullanarak; alışverişlerini saniyeler içerisinde tamamlayabiliyor.

En Güvenilir 3 Alternatif Ödeme Yöntemi: Paypall, Ipara ve Mobilexpress

Üyelik esnasında hiçbir ücret talep etmeyen Paypall; kolay kullanımı, hızlı ve pratik ödeme imkanı sunması ile son zamanların yıldızı parlayan alternatif ödeme yöntemleri listesinde başı çekiyor.7 adet farklı kredi kartı markası ile uyumlu bir şekilde çalışan sanal pos sistemi Ipara, Paypall’a benzer işleyişi ile güvenilir ödeme vaat ederken; yeni nesil ödeme alternatiflerinden biri olan Mobilexpress; kullanıcılarına hem internetten hem de akıllı telefonlardan alışveriş yapabilme imkanı tanıyor.

Sizler de özellikle ‘güvenilirlik’ konusunda hassas olan müşterilerinizi kaybetmemek adına alternatif ödeme yöntemlerine bir şans verebilir; satışlarınızı hızlandırabilirsiniz.

 

Yazar hakkında

Proticaret

Promist A.Ş ; Bilgi iletişiminin çağdaş, yüksek teknolojilerle bilişim gerçeğini otomasyona geçirecek ETicaret yazılım programlarının arge,üretim,pazarlama ve satışını gerçekleştiren ve kurumların etkin ve yetkin bir biçimde internet web portallarının kullanımlarını sağlamak için kurulmuş bir kurumdur.

1 yorum

Yorum Yap