İpuçları

Alışveriş Sitelerinde Güveni Oluşturan Unsurlar

Tarafından yazılmıştır Proticaret

Satış ve pazarlama ağının internet ortamına taşındığı günümüz dijital pazarlama dünyasında, gün içerisinde e-ticaret sitenizi ziyaret eden potansiyel müşterilerinizi ürün satın almaya ikna edebilmenizin en önemli yolunun ‘güvenilir bir imaj’ yaratmaktan geçtiğini biliyor muydunuz?

Firmanızın kurumsallığına, samimiyetinize ve kesintisiz hizmet sunduğunuza dair müşterilerinize güven aşılayarak; satış rakamlarınızı yükseltebilir, en çok tercih edilen e-ticaret sitelerinden biri de siz olabilirsiniz.

Peki; alışveriş sitenizin güvenilir olduğunu ziyaretçilerinize nasıl ispat edebilirsiniz? İşte, işinize yarayacak birkaç ipucu:

·         Ayrıntılı bir hakkımızda yazısı

 

Müşterilerinizle aranızda sıkı bir bağ kurmak istiyorsanız; öncelikle onlara kendinizi en iyi şekilde tanıtmanız gerekiyor. Bu noktada ilk yapmanız gereken şey ise ‘hizmetinizi, ürünlerinizi ve kim olduğunuzu’ kapsayan bir hakkımızda yazısı hazırlamak olmalı!

Böylelikle müşterilerinizin size güvenmesini sağlayabilir; art niyetli bir firma olmadığınızın ilk sinyallerini verebilirsiniz.

·         İletişim bilgileri

Hangimiz, günlük yaşantımızda tanıdığımız esnaflar dururken, tanımadığımız kişilerden ürün ya da hizmet satın almayı tercih ediyoruz ki? Çünkü ürün ile ilgili bir sıkıntı yaşadığımız durumlarda sorunun çözümü aşamasında muhatap olabileceğimiz kişiyi önceden bilmemiz; bir nebze de olsa içimizi rahatlatıyor.

E-ticaret sitenizin ana sayfasına telefon, adres, fax numarası vb. iletişim bilgilerinizi yazarak; potansiyel müşterilerinizi satın alma süreci sonrasında herhangi bir problemle karşılaştıklarında kime ulaşmaları gerektiği konusunda bilgilendirebilirsiniz.

‘Akıllarında size nasıl ulaşacaklarına dair’ en ufak bir fikri olmayan kişilerin sizden alışveriş yapmasını beklemek, hiç de mantıklı olmasa gerek!

·         SSL Güvenlik Sertifikası ve 3D Secure

İnternet ortamında alışveriş yapan bilinçli müşteri sayısının her geçen gün daha da arttığını göz önüne alırsak; alışveriş sitelerinde SSL güvenlik sertifikası uygulamasını bulundurmanın adeta bir zorunluluk haline geldiğini açık ve net bir şekilde söyleyebiliriz.

Dolandırıcı e-ticaret sitelerinin giderek çoğaldığı son dönemlerde dolandırılma, kişisel bilgilerin 3. kişilerle paylaşılması vb. durumlar ile karşılaşan kişi sayısı yadsınamayacak kadar az! Artık, müşteriler SSL Güvenlik Sertifikası ve 3d secure özelliği olmayan sitelerden alışveriş yapmayacak kadar da deneyimli.

Kısacası ne kadar güvenilir bir firma olduğunuzu müşterilerinize kanıtlamak adına yukarıdaki noktaları mutlaka dikkate almanızı öneriyoruz.

 

Yazar hakkında

Proticaret

Promist A.Ş ; Bilgi iletişiminin çağdaş, yüksek teknolojilerle bilişim gerçeğini otomasyona geçirecek ETicaret yazılım programlarının arge,üretim,pazarlama ve satışını gerçekleştiren ve kurumların etkin ve yetkin bir biçimde internet web portallarının kullanımlarını sağlamak için kurulmuş bir kurumdur.

Yorum Yap