İletişim

Sorunlarınız için;

Proticaret Bilgi Bankasından Bilgi Alabilir,
http://www.proticaret.org/kb

Proticaret Eğitici Videolarını İzleyebilir,
http://www.proticaret.org/eticaret-videolar.aspx

Proticaret Destek Talebi (Ticket) Sistemini Kullanabilirsiniz.
http://www.proticaret.org/support

Twitter’da Takip Edin          :   twitter.com/eticaretnet

Facebook’ta Beğenin             :   facebook.com/proticaret

Bilgi Bankasından Öğrenin   :   http://www.proticaret.org/kb

Proticaret Televizyonu         :   http://www.proticaret.tv

 

52 Yorumlar

 • kurulum bittikten sonraki hata mesajı
  —————————
  Server Error in ‘/’ Application.
  ——————————————————————————–

  Object reference not set to an instance of an object.
  Description: An unhandled exception occurred during the execution of the current web request. Please review the stack trace for more information about the error and where it originated in the code.

  Exception Details: System.NullReferenceException: Object reference not set to an instance of an object.

  Source Error:

  An unhandled exception was generated during the execution of the current web request. Information regarding the origin and location of the exception can be identified using the exception stack trace below.

  Stack Trace:

  [NullReferenceException: Object reference not set to an instance of an object.]
  publicItems.IsEmarket() +118
  ASPNetPortal.index.?(Object ?, EventArgs ?) +38
  System.EventHandler.Invoke(Object sender, EventArgs e) +0
  System.Web.UI.Control.OnInit(EventArgs e) +99
  System.Web.UI.Page.OnInit(EventArgs e) +12
  System.Web.UI.Control.InitRecursive(Control namingContainer) +333
  System.Web.UI.Page.ProcessRequestMain(Boolean includeStagesBeforeAsyncPoint, Boolean includeStagesAfterAsyncPoint) +378

  ——————————————————————————–
  Version Information: Microsoft .NET Framework Version:2.0.50727.4927; ASP.NET Version:2.0.50727.4927

 • Tek hata bu olsa keşke, kurulum 444host tarafından yapıldı herşey güzel, fakat admin şifresini değiştiremiyorsunuz. Değiştirmeye kalktığınızda uyarı çıkıyor maalesef ve de en önemli şey bu admin şifresi.

 • iyi günler ben sisteminizi satın alıcam fakat bir kaç sorum var acil dönüş yapılırsa sevinirim. 5079927844

 • Merhaba kolay gelsin. Ben proticareti kurduktan ve ürünleri ekledikten sonra sunucu makinasını değiştirmek zorunda olduğunu söyleyip siteyi başka sunucuya taşıdı ve siteyi aktif etti ama şimdi site hatalar vermekte ürün resmi eklemek istediğimde klasöre kaydettiği resimleri okumamakta. gerekli dosya izinlerini vermeme rağmen resimleri görmüyor. ürün xml larını server hatası sayfasına attığı için alamıyorum. Acaba sorun nereden kaynaklanmakta sunucudan mı yoksa site dosyalarından mı bana bu konuda yardımcı olur musunuz? Teşekkürler.

 • Sipariş alındığında bize mail gelmesini nasıl sağlayabiliriz. İlla yönetim paneline girip siparişleri incelememiz mi gerekiyor ? Yoksa bize mail gelirmi her siparişte ?

  Teşekkürler.

  • Merhaba Erdal Bey,
   E-ticaret Yönetimi > Ayarlar > Site Ayarları > Mail Ayarları ekranındaki bilgileri doğru yapılandırdığınızda , alınan siparişler için yazdığınız mail adresine de gönderimi yapılacaktır. Ayrıca siparişlerin cep telefonuna düşmesi için, turatel.com.tr ‘den sms paketi alıp , yönetim panelinde sms ayarlarını yapılandırdığınızda cep telefonunuza da gönderimi yapılabilir.

 • Teşekkürler cevabınız için çok yardımcı oldunuz. Bir şey daha sormak istiyorum. Facebook eklentisi aldık biz proticaretten. Acaba kayıtlı kişilerin facebook hesaplarına sipariş sistemimiz açılmıştır diye bir mesaj veya duvarlarına bir yazı gönderebiliyormuyuz ?

  • Erdal Bey,
   1.09 versiyonumuzda oluşan bazı konfigurasyonlardan dolayı Facebook Duvara Yazma çalışmamaktadır. Ancak 1 hafta içerisinde çıkacak olan 1.10 versiyonumuzda düzeltilmiştir ve kullanabilirsiniz.

 • Sepetinizdeki ürünlerin stok durumu değişmistir. Sepetinizdeki ürünlerin şu andaki durumunu kontrol edip alışverişe devam etmek için buraya tıklayın.

  Şeklinde hata alıyorum sürekli stok durumu 999 adet üstelik başka ürünlerdede denedim aynı.
  Ödeme sayfasında banka sayfasına bağlanıyorum şifre doğrulaması yapıp siteye döndüğünde bu hatayı veriyor…

  • Merhaba Hüseyin bey ; Aldığınız hata sunucunuzun bug’da bulunması sizin sitenizin sql tablolarında sorun olustrabilmektedir. Proticaretin bir üst versiyonuna yada size göndereceğim QUERY kodu mssql üzerinde exucute etmeniz üzerine tablolar düzelecektir.
   Saygılarımla.

 • Değerli Proticaret kullananlar;
  E-ticaret sitenizde mssql ve kaynak olarak hata alıyorsanız size bu konuda yardımcı olmak isterim. Proticaret personelinin hem yükünü azaltmak hem de yeni versiyon calısmalarında hız kazanmaları için size destekci olacağım. sorunlarınızı lütfen mail yada telefon üzerinden benimle irtibat kurunuz.
  Saygılarımla
  Ateş
  0536 772 96 14
  Web Uzmanı

 • Merhaba;
  öncelikle çalışmalarınızda başarılar dilerim.
  ürün detayları sayfasında;
  Piyasa Fiyatı : 1.016,95 TL + KDV
  Kdv Dahil Fiyatı : 950,00 TL
  şeklinde düzenleme yapmışsınız. Peki Piyasa Fiyatını, diğer fiyatlar gibi KDV olarak görüntüleyebilirmiyiz.
  Piyasa Fiyatı : 1.200 TL olarak çıksa olmaz mı?

  ilginize teşekkürler.

 • Merhaba,

  Proticaret kurmak istiyorum fakat title etiketine takılmış durumdayım.

  ürün detay sayfasında title etiketi doğru çıkıyor fakat yanına ::kategori isimi:sitenin ismi gibi yazılar koyuyor bunları kaldırmak ücret dahilinde mümkün mü?

  bir de ürün detay sayfasında tavsiye ürünleri ürün açıklamasının yanına koyulmuş açaba oradan kurtarıp her sayfada sayfanın altında yapmak mümkün mü?

  Ücret dahilinde bunlara yapabilir mi?

 • Merhaba, her sayfada çalışmasını istediğimiz javascript kodunu hangi dosyaya eklememiz gerekli. Mesala Alexa Pro Certify için kullanılan javascript kodunu kullanmak istiyorum. Saygılarımla.

   • Merhaba taksitte dediğiniz doğru, oranları ekleyebiliyoruz, fakat tek çekimde bunu yapamıyoruz. Sadece fiyatı yüksek gösterip(Pahalı gözükmeye sebep olur) tek çekim indirimi yapabiliriz. Ama her bankanın da tek çekim komisyonu farklı,

    Tek Çekim
    axess % 0,99
    Bonus % 1,50
    Maximum % 1,40
    World % 1,70

    Saygılarımla.

    • Şuan için sadece tek bankadan tek çekim işlemi yapılmaktadır. İleri zamanlarda her bankanın kendi tek çekiminden işlem yapılabilecektir.

     İyi Günler Dilerim.

 • Merhaba, proticaret üye mağaza ekleme modülü veya teması yapabilecek var mıdır ? N11 tarzında mağazaya eklenen ürünlere kullanıcıların satın alması ve bu satıştan belirlenecek komisyonun siteye aktarılması tarzında.
  sailorkhan@hotmail.com
  Temayı yapabilecek arkadaşlar bana ulaşsın lütfen.

 • Merhaba,

  Sitemizde Facebook login eklentisi çalışmıyor. API yapılandırmasını yaptık. http://www.electro-center46.com/c.html sayfasından test edebilirsiniz. Ancak sitede login işlemi penceresi açılıyor. Kullanıcı bilgilerini girip giriş yap dediğinde sayfaya bilgiler çekilmiyor ve giriş işlemi gerçekleşmiyor. Yardıma ihtiyacım var. 2.01 sürümü yüklü.

 • Merhabalar yüklediğim sitede paypal aktif et veya pasif et kısmı komple block’e li sebebi nedir. iyigünler diliyorum.

 • Merhaba, sisteme yeni modül eklediğimde “Bu sayfaya erişiminiz yok. Veya giriş yapmadan bu sayfaya erişmeye çalıştınız.” hatası alıyorum. Nasıl çözebilirim?

 • bizim sitenizden indirip kurduğumuz demo mağazası eklentiler dışında tam sürüm müdür?değilse ne yapmam gerekir.sosyal medya ağlarını ayarlamama rağmen çalışmıyor. ve raporlarda sepete atılan ürünler raporu istediğimde sadece admin tarafından eklenen ürünleri görüyor.birkaç kez denedim ama sonuç değişmedi. yeni sayfa oluşturup atadığım modülün içeriğine pdf dosyalar eklemek istiyorum ama olmuyor.nedeni ne olabilir.teşekkürler iyi çalışmalar.

 • Merhaba, RSS beslemesi için sayfanın kısmının üstüne

  bu kodu eklemem gerekiyor. Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.

 • Çalışan bir sayfa idi.
  Ne oldu da bu hatayı vermeye başladı anlamadım.
  “Bu web sayfasında yönlendirme döngüsü var”
  Yardım lütfen…

 • merhaba sistemde yeniyim. İletişim formunu test amaçlı kullandım. Tüm bilgileri girince başarıyla gönderildi uyarısı veriyor ancak mail nereye gönderiliyor bulamıyorum. Maili gerçekten atıp atmadığını bilmiyorum, nereye attığınıda. Yönetici panelinde tanımladığım mail adresine göndermiyor. Bu konuda yardımcı olur musunuz?

 • Kendi bilgisayarımda deneme ve sistemi öğrenme amaçlı kurulumu yaptım, herşey normaldi ancak bir anda aşağıdaki hatayı almaya başladım.
  Lütfen yardımcı olunuz.

  Server Error in ‘/’ Application.

  The resource cannot be found.
  Description: HTTP 404. The resource you are looking for (or one of its dependencies) could have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable. Please review the following URL and make sure that it is spelled correctly.

  Requested URL: /default.aspx

 • Merhaba, Bir hafta önce yeni server aldık ve proticaret 3.0 versiyonunu kurulum yaptık fakat tüm ayarları yapmamıza rağmen ( dosya izinler vb uploads ve Web.config dosyalarına tam yetki veriyorum) kurulumdan sonra sitede silider hariç hiçbir resim görünmüyor ayrıca tema yedekleme bölümünden default temayı yüklediğimde her şey karışıyor tekrar responsive temaya dönüyorum o temada bozulmuş oluyor defalarca yeniden kurulum yaptık sorunu çözemedik ve sunucu aldığım şirket proticaret ile görüşmemi istedi gerekli ayarları yapacaklarmış
  ayrıca bazende kurulum aşamasında aşağıdaki hatayı alıyorum. Yardımlarınızı Rica ederim. http://www.isteyin.com http://magaza.isteyin.com
  Server Error in ‘/’ Application.

  Object reference not set to an instance of an object.

  Description: An unhandled exception occurred during the execution of the current web request. Please review the stack trace for more information about the error and where it originated in the code.

  Exception Details: System.NullReferenceException: Object reference not set to an instance of an object.

  Source Error:

  An unhandled exception was generated during the execution of the current web request. Information regarding the origin and location of the exception can be identified using the exception stack trace below.

  Stack Trace:

  [NullReferenceException: Object reference not set to an instance of an object.]
  ASPNetPortal.DatabaseDB.connectDb() +764
  ASPNetPortal.UsersDB.GetRoles(String name) +714
  ASPNetPortal.Global1.Application_AuthenticateRequest(Object sender, EventArgs e) +516
  System.Web.SyncEventExecutionStep.System.Web.HttpApplication.IExecutionStep.Execute() +136
  System.Web.HttpApplication.ExecuteStep(IExecutionStep step, Boolean& completedSynchronously) +69

  Version Information: Microsoft .NET Framework Version:4.0.30319; ASP.NET Version:4.0.30319.34212

  • Merhaba Necati Bey, daha sağlıklı bilgi almak için 0216 344 37 17 numarasından bize ulaşırsanız daha sağlıklı bilgi alabilirsiniz.

 • merhaba, proticaret yazılımından memnunum fakat anasayfada ürün fiyatının kdv dahil görünmesi yerine +kdv şeklinde görünmesi için ne yapmam gerekir yardımcı olursanız sevinirim.

Yorum Yap